فروش عمده

جشنواره بهاری لیدوما

تا 30% تخفیف تا پایان فروردین ماه همراه با ارسال رایگان

جشنواره بهاری لیدوما

30% تخفیف تا پایان فروردین ماه
همراه با ارسال رایگان
به دلیل تعطیلات نوروز تحویل کالا از ۱۴ فروردین ماه می باشد

آشنایی با انواع میز کنفرانس

انواع میز کنفرانس

امروزه، میز کنفرانس به عنوان یک عنصر اساسی در شرکت‌ها و فضاهای اداری شناخته می‌شود. این میزها برای اتاق‌های کنفرانس، که محلی برای مذاکرات، گفت‌وگوها، و تبادل نظر است، بسیار حائز اهمیت هستند. اگر شما رئیس یا مدیر یک مجموعه هستید، لازم است به یاد داشته باشید که خرید میز کنفرانس مناسب تأثیر زیادی بر برگزاری جلسات بدون مشکل و سازماندهی شده خواهد داشت. استفاده از میزهای کنفرانس در جلسات و گفت‌وگوها به بهره‌وری بیشتر و ایجاد فضای سازماندهی شده و حرفه‌ای کمک می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های انواع میز کنفرانس، همراه با ما باشید.

میز کنفرانس چیست؟

میز کنفرانس، یکی از اجزای بسیار مهم در مبلمان اداری، در برگزاری جلسات و کنفرانس‌ها نقش اساسی ایفا می‌کند. انتخاب نوع و طراحی میز کنفرانس می‌تواند اثر مستقیمی بر فضا جلسات داشته باشد. این انتخاب به زیبایی و جذابیت اتاق کنفرانس نیز افزوده می‌شود.
از آنجایی که میز کنفرانس در حین جلسات بسیار استفاده می‌شود، مهم است که طراحی آن به گونه‌ای باشد که نه تنها انعطاف‌پذیری و امکانات کافی را فراهم کند، بلکه به سلیقه و محیط اطراف نیز سازگار باشد. از این رو، اهمیت انتخاب درست از لحاظ طراحی، اندازه، و جنس میز کنفرانس به عنوان یکی از ویژگی‌های مبلمان اداری بیان می‌شود.

انواع میز کنفرانس براساس شکل

  • میز U شکل (U-Shape)

U شکل یکی از چیدمان‌های محبوب برای جمع و نشست‌های تا حداکثر حدود ۵۰ نفراست. در این نوع چیدمان، صندلی‌ها معمولا در خارج از میز U شکل قرار دارد و در مواقع ضروری و تعداد افراد بالاتر در دل میز یو شکل، میز کوچک‌تری قرار می‌گیرد. این میز یکی از انواع میز کنفرانس می باشد
این مدل از میز کنفرانس برای گروه‌های کوچک و متوسط برای بحث و مشارکت و یا فرمت تدریس مناسب است. در این مدل فرد سخنران یا در میان پایان اتصال U و یا در وسط U قرار می‌گیرد. هر یک از شرکت‌کنندگان در کنفرانس در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و جایگاه افراد ناظر و رهبران در مقابل سخنران قرار دارند. این مدل یکی از مناسب‌ترین نوع برای گروه‌های متمرکز است.

باز بودن این مدل به هر یک از شرکت‌کنندگان این اجازه را می‌دهد که صحبت‌های خود را آزادانه بیان کنند. بنابراین باعث گسترش مشارکت می‌شود. باعث فشرده قرارگرفتن شرکت کنندگان نمی‌شود. همچنین مانند جایگاه‌های پشت سر یکدیگر دید را کور نمی‌کند زیرا تمامی‌ جایگاه‌ها دید کافی و خوبی از رهبران جلسه و سخنران دارند.

کاربرد: برای جلسات هیئت مدیره، جلسات گروهی و جلسات برک آوت… در کل جلساتی که ارائه صوتی و تصویری استفاده می‌شود مناسب است. چرا که همه شرکت کنندگان می‌توانند به خوبی صفحه نمایش قرار داده شده را ببینید.

  • میز مربع توخالی (Hollow Square)

این مدل از انواع میز کنفرانس ، مربعی شکل تو خالی بهترین نوع برای نشست‌های زیر 30 نفر است. این مدل شبیه به مدل شکل U است و گاهی اوقات با نام U بسته از آن یاد می‌شود.در این مدل جایگاه شرکت‌کنندگان در سه ضلع مربع و در راس اصلی جایگاه مدیران است.
هر یک از شرکت‌کنندگان دارای همان مقدار از فضای لازم همانند مدل U شکل هستند. آنها به راحتی می‌توانند یکدیگر را ببینید.
همانطور که گفته شد مربع توخالی بهترین نوع برای نشست‌های زیر ۳۰ نفر است. اما اگرتعداد افراد بیشتر از ۳۰ نفر باشد، این مدل اصلا مناسب نیست زیرا میز کشیده‌تر می‌شود و افراد را از یکدیگر دور می‌کند و این باعث می‌شود شرکت‌کنندگان نتوانند بشنوند و یا به خوبی حالات چهره و احساسات افراد و سخنران را ببینید.
کاربرد: این مدل میز برای جلسات هیئت مدیره ۱۷ تا ۳۰ نفر خوب است که در آن تعامل بین شرکت‌کنندگان مهم است. طول میز باید کمتر از ۱۲ متر باشد و برای بهبود دید در میان شرکت‌کنندگان از بیشتر شدن طول میز باید اجتناب کرد.

  • میز هشت ضلعی (Octagon)

میز کنفرانس هشت ضلعی یکی دیگر از انواع میز کنفرانس است که یک مدل جدید از سبک قدیمی ‌مربع توخالی است. شرکت‌کنندگان می‌توانند در هفت ضلع بنشینند، اما تاکید و تمرکز بر روی یک ضلع از این هشت ضلع قرار دارد که مدیران ارشد و تصمیم گیرندگان اصلی از جمله ناظران در آن ضلع قرار دارند.
هر یک از شرکت‎کنندگان دارای همان مقدار از فضا کافی و مناسب مانند مدل مربع تو خالی هستند. آنها به راحتی می‌توانید یکی دیگر را ببینید و با یکدیگر به مذاکره و گفتگو بپردازند. این طرح چندطرفه، نوع خوب و مدرنی برای گروه‌های کوچک زیر ۳۰ نفر است اما اگر تعداد افراد بیشتر از ۳۰ نفر باشد بهتر است از مدل‌های دیگر استفاده شود.
کاربرد: این مدل حداکثر گنجایشی که در خود جای می‌دهد ۳۰ نفر است. پس بهتر است برای جلسات هیئت مدیره و جلساتی که تعامل بین شرکت‌کنندگان مهم است استفاده گردد. در مدل می‌توان به راحتی دید کافی بر تمامی‌ شرکت‌کنندگان و مدیران ارشد داشت.

  • میز گروهی/خوشه ای مستطیل :(Team Tables or Clusters Rectangles)

یکی دیگر از انواع میز کنفرانس ، میز گروهی” یا “خوشه‎ای” است و بهترین انتخاب برای اکثر مواقعی که سخنرانی با پذیرایی در همان اتاق همراه است مناسب است و این مدل برای گروه‌های کوچک، کارگاه‌های علمی‌ و آموزشی و جلسات گروهی و همچنین برای برک آوت‌های کوچک و یا مطالعه گروهی که نیاز به بحث و تبادل اطلاعات بسیار زیاد از هم‎گروهیان است نیز مناسب می‌باشد.

کاربرد: بیشتر برای جلسات رفع مشکلات و کارگاه‌های علمی/‌آموزشی که به صورت گروهی تشکیل می‌شود به همراه پذیرایی در همان اتاق مناسب است.

  • میز گروهی/خوشه ای گرد (Team Tables or Cluster Rounds)

مانند میز گروهی/خوشه‌ای (مستطیل) است و حتی کاربردشان نیز یکسان است با این تفاوت که در این مدل میز‌ها به شکل گرد چیده می‌شونده و به صورت تکی در قطر‌های (۶۰”، ۶۶” ، یا ۷۲”) قرار می‌گیرند که بستگی به تعداد گروه‌ها دارد.

کاربرد:گروه‌های هر میز می‌توانند از ۶, ۸ و یا ۱۰ نفر تشکیل شوند که بستگی به اتاق و یا اندازه میز دارد که می‌توان گروه‌های کوچکتر یا بزرگتر با شرکت‎کنندگان بیشتر تشکیل داد.

  • میز تخته‌ای (Board room)

یکی دیگر از انواع میز کنفرانس میز تخته‌ای است و اغلب برای گروه‌های ۵ تا ۳۰ نفر است و مناسب برای شرکت‌کنندگان در جلسات هیئت مدیره، جلسات کاری و دیگر جلسات کوچکی که در آن تعامل بین افراد نیاز است انتظار می‌رود مورد استفاده قرار گیرد.
این نوع میز اغلب به شکل مستطیل یا بیضی که با چیدمان صندلی در هر دو طرف به پایان می‌رسد است و به صورتی است که افراد در یک عرض و دو طول می‌نشنینند و مدیران در یک ضلع قرار می‌گیرند.

کاربرد:این میز مناسب برای بحث‌های کوچک و یا گروه‌های کوچک متمرکز است و برای افراد کمتر از ۱۲ نفر بسیار مناسب است، البته می‌توان برای جلسات بزرگتر با تعداد افراد بیشتر چندین میز‌ در کنار یکدیگر قرار داد و با ترکیب این میز‌های کوچک میز مستطیل شکل بزرگتری در ابعاد ۳۰*۶ و ۳۰*۸ ایجاد نمود. به طور کلی این مدل از میز هم برای تعداد شرکت‎کنندگان کم و هم تعداد شرکت‎کنندگان بالا مناسب است.

  • میز کلاسی (Class room)

در چیدمان به سبک کلاس، افراد پشت سر یکدیگر و همانند کلاس درس قرار می‌گیرند و همگی میز و صندلی‌ها به یک سمت هستند. به طوری که دو راهرو در اطراف و میز و صندلی در مرکز اتاق است و سخنران روبرو آنها قرار می‌گیرد. البته این نوع دید خوبی برای افراد ایجاد نمی‌کند زیرا پشت سر یکدیگر هستند.
برای چیدمان این نوع میز باید توجه داشت که برای هر فرد حدود دو و نیم پا بین شرکت‌کنندگان و دو و نیم تا سه پا بین ردیف فراهم کرد تا افراد در جایگاهی کاملا راحت برای بحث‌های طولانی باشند. میکروفون برای ارائه و پاسخ مخاطبان نیز نباید فراموش شود، درغیر این صورت، ممکن است مشکلاتی از جمله نادرست و یا ضعیف شنیدن مباحث و یا کند شدن روند را به همراه داشته باشند. اتاق نیز بهتر است برای این نوع چیدمان میز مربع باشد اما اگر اتاق مربع نیست باید توجه داشت که اتاق هرگز نباید طول زیاد و عرض کم داشته باشد.

کاربرد: این یک مدل مناسب برای ۱۰ تا ۱۵۰ شرکت‌کننده است برای فرمت تدریس و یا میزگرد‌هایی که افراد باید توجه زیادی داشته باشند. میز و چیدمان سبک کلاس بهترین مدل برای شرایطی است که در آن افراد نیاز دارند که دائما صحبت‌های ارائه‌دهنده را یاداداشت کنند و یا باید همزمان با سیستم کامپیوترکار کنند. این مدل نیز راحت‌ترین طرح برای جلسات بسیار طولانی است. البته این مدل به هیچ عنوان مناسب بحث‌ها و همکاری‌های گروهی نیست و توصیه نمی‌شود.

  • سبک میز کلاس درس ‌هاروارد (harvard style Class room)

میز سبک کلاس درس دانشگاه‌ هاروارد که استاندارد بسیاری از دانشگاه‌های کشورها است و بعضی از هتل‌ها نیز چنین سالن‌هایی با این سبک ارائه می‌دهند به گونه‌ای است که شرکت‎ کنندگان در ردیف‌های نیمه دایره‎ای با طول زیاد پشت سر یکدیگر قرار می‌گیرند. البته به این دلیل این نوع چیدمان دید بهتری نسبت به چیدمان کلاسی دارد زیرا هر میز نیم دایره‎ای شکل در ارتفاعات متفاوت قرار دارد. باید حدود دو و نیم پا بین شرکت‎ کنندگان و دو و نیم تا سه پا بین ردیف فراهم شود. میکروفون برای ارائه و برای پاسخ مخاطبان نیاز است، در غیر این صورت ممکن است برای همه شرکت‎ کنندگان شنیدن دشوار باشد.

چیدمان سبک میز هاروارد معمولا هر میز دارای سیستم صوتی و تصویری و میکروفن ساخته می‌شود. این نوع سبک بسیار مناسب برای تجربه یک کلاس درسی به صورت ویدئو کنفرانس استاد برای زمانی که استاد یا سخنران نمی‌تواند در آن جلسه و یا کلاس حضور داشته باشد که سبب تجربه جدیدی از کلاس درس با تکنولوژی می‌شود.

کاربرد: این مدل مناسب برای ۱۰ و ۱۵۰ شرکت کننده است. این مدل ایده‎آل در فرمت تدریس، سخنرانی‌ها و یا میزگرد‌ها است. ولی برای کلاس درس بدون حضور فیزیکی استاد بهترین نوع است. در این نوع سبک شرکت‌کنندگان به راحتی می‌توانند یادداشت و نت بردارند و یا همزمان با سیستم کامپیوتر خود کار کنند و احساس راحتی داشته باشند ولی برای گفتگو و کار گروهی این سبک اصلا مناسب نمی‌باشد.

  • میز ضیافت/سبک جلسه شهری – دایره ای شکل (Banquet / Town Meeting – Rounds)

این نوع چیدمان میز که بیشتر به میز ضیافت مشهور است به صورت خوشه‎ای و با فاصله از یکدیگر قرار می‌گیرد. این سبک مناسب برای گروه‌های بزرگ از ۱۰۰-۳۰۰ نفر است که شامل خدمات غذا و پذیرایی همزمان در همان اتاق است و اصلا مناسب برای تعداد کم نیست و کمترین تعداد باید حدود ۱۰۰ نفر شرکت کننده بشد. همچنین برای جلسات گروهی بزرگ مانند جلسات شهر، ضیافت‌ها و مطالعه‌های گروهی نیاز به تعامل است.
نوع چیدمان به گونه‎ای است که شرکت‎کنندگان در میز‌های مستطیل شکل (تک یا دو تا در کنارهم) و یا میزهای گرد (۶۰”، ۶۶” ، یا ۷۲” در قطر) نشسته‎اند و بسته به نیاز، تعداد ۸ تا ۱۰ صندلی برای هر میز قرار می‌گیرد.
کاربرد: برای تعداد بسیار زیادی از شرکت‎کنندگان از ۱۰۰ تا ۳۰۰ نفر در جلسات شهر و ضیافت‌ها و به طور کلی جلساتی که با سرو غذا همراه است و نیازمند تعامل بسیاری است مناسب می‌باشد.

انواع میز کنفرانس براساس طراحی

1-انواع میز کنفرانس کلاسیک

میزهای کنفرانس با سبک کلاسیک وقار و شکوه می‌توانند یک الگوی زیبا و هماهنگ با معماری داخلی فضای جلسات شما ایجاد کنند. استفاده از قرینه‌سازی و المان‌های آشنا و با شکوه می‌تواند جلوه ویژه‌ای به اتاق کنفرانس شما ببخشد.

میزها می‌توانند از جنس‌ها و رنگ‌هایی باشند که با دیگر عناصر داخلی هماهنگی داشته باشند. مثلاً استفاده از چوب با تزئینات گلدوزی یا نقش‌های کلاسیک می‌تواند به شکل و قالب میزها جلوه ویژه‌ای ببخشد.

همچنین، اهمیت دارد که اندازه و شکل میزها نیز با فضای موجود هماهنگ باشد. میزهایی با طراحی مناسب و منطبق با ابعاد اتاق کنفرانس، به جلسات حس و حال ویژه‌ای می‌بخشند.

در نهایت، میزهای کنفرانس نه تنها وسیله‌ای برای انجام جلسات، بلکه عنصری از دکوراسیون داخلی هم محسوب می‌شوند و می‌توانند به تاکید بر ارزش‌ها و هویت شرکت یا سازمان شما کمک کنند.

2-انواع میز کنفرانس مدرن

در سبک مدرن، میزهای کنفرانس با تاکید بر لوکس و استفاده از شاخصه‌های طراحی مدرن ساخته می‌شوند. این میزها از جنس‌ها و مواد با کیفیت بالا تهیه می‌شوند و طراحی آنها با جزئیات نوآورانه و مدرن صورت می‌گیرد.
رنگ‌های سرد و خنثی مانند خاکستری، سفید و طوسی در این سبک مرسوم است. این رنگ‌ها باعث ایجاد یک احساس انطباق و سادگی در فضا می‌شوند. همچنین، استفاده از گیاهان در داخل فضا به عنوان یک المان طبیعی متناسب با سبک مدرن است.
سبک مدرن از قابلیت تلفیق با سایر سبک‌ها نیز برخوردار است. به عنوان مثال، میزهای کنفرانس مدرن می‌توانند با المان‌های معماری کلاسیک یا سبک‌های دیگر هماهنگ شده و یک ترکیب جذاب و جدید ایجاد کنند. این ویژگی از سبک مدرن امکان ایجاد فضاهای منحصر به فرد و خلاقانه را فراهم می‌کند.

انواع میز کنفرانس براساس متریال

میزهای کنفرانس از متریال‌ها و جنس‌های مختلف ساخته می‌شوند، اما یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین جنس‌ها برای ساخت میزهای کنفرانس، ام دی اف (MDF) است. این جنس به دلیل خواص مثل چسبندگی خوب، مقاومت در برابر خش و شکل‌پذیری مناسب، برای تولید میزهای کنفرانس بسیار مناسب است.
مهمترین ویژگی‌هایی که باید در جنس انواع میز کنفرانس توجه کرد، عبارتند از:

1. مقاومت: میز کنفرانس باید مقاوم در برابر ضربه، خطوط و خش بوده و تا حد امکان ماندگاری داشته باشد.

2. شکل‌پذیری: اگر میز دارای شکل‌پذیری خوبی باشد، می‌تواند به راحتی به نیازهای مختلف جلسات و فضاها تنظیم شود.

3. طراحی جذاب: ظاهر جذاب و حرفه‌ای از جنبه‌های مهم در انتخاب میز کنفرانس است.

در کل، انتخاب جنس مناسب بر اساس استفاده، طول عمر، و نیازهای جلسات کنفرانس بسیار اهمیت دارد.

 میز کنفرانس چوبی یا ام دی اف

میز کنفرانس چوبی یا ام دی اف در دنیای مبلمان اداری محسوب می‌شوند. این نوع میزها به دلیل زیبایی، چیدمان مدرن، و انعطاف‌پذیری در طراحی‌ مورد توجه قرار گرفته‌اند.

ویژگی‌های مهم میزهای کنفرانس چوبی یا ام دی اف شامل موارد زیر است:

1. زیبایی و طراحی جذاب: این میزها به دلیل استفاده از چوب یا MDF با کیفیت بالا، دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند.

2. انعطاف‌پذیری در طراحی: این جنس به طراحان این امکان را می‌دهد تا طراحی‌های مختلف و متنوعی را برای میزهای کنفرانس ارائه دهند.

3. ترکیب با مواد دیگر: میزهای کنفرانس از چوب یا MDF معمولاً با مواد دیگر مانند شیشه یا فلز نیز ترکیب می‌شوند، که به تنوع و زیبایی آنها افزوده می‌شود.

این نوع میزها به عنوان یک انتخاب متناسب برای فضاهای کنفرانس و جلسات مهم شناخته می‌شوند.

میز کنفرانس شیشه‌ ای

میزهای کنفرانس شیشه‌ای به دلیل زیبایی، شفافیت و قابلیت بازتاب نور، از جمله گزینه‌های محبوب و جذاب برای اتاق‌های کنفرانس محسوب می‌شوند. این میزها با طرح‌های متنوعی ارائه می‌شوند و از پایه‌های استیل و فلز برخوردار هستند که به زیبایی و استحکام آنها افزوده می‌شود.

ویژگی‌های اصلی میزهای کنفرانس شیشه‌ای عبارتند از:

شفافیت: قابلیت نمایش شفاف و صاف شیشه، این میزها را از لحاظ ظاهری جذاب و متفاوت می‌کند.

بازتاب نور: شیشه بازتاب نور را به خوبی انجام می‌کند و این ویژگی اتاق کنفرانس را زیبا و روشن‌تر می‌کند.

تنوع در طراحی: میزهای کنفرانس شیشه‌ای در طرح‌ها و اشکال مختلفی ارائه می‌شوند، که به انتخاب بهترین مدل براساس سلیقه و نیازهای فضا کمک می‌کند.

به دلیل ظاهر منحصر به فرد و متفاوتی که این میزها به اتاق کنفرانس می‌بخشند، بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها از این نوع میزها برای ایجاد فضاهای شیک و مدرن استفاده می‌کنند.

4 نوع از رایج‌ترین چیدمان‌های میز کنفرانس

چیدمان به سبک مستطیلی

در چیدمان میز کنفرانس مستطیلی، تمامی میزها کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا یک شکل مستطیلی را تشکیل دهند. این نوع چیدمان فضای کافی برای جاگیری شرکت‌کنندگان فراهم می‌کند. این چیدمان به ویژه در جلساتی که نیاز به تبادل نظر فعّال و ارتباط گروهی دارند، مناسب است. همچنین امکان طراحی انتهای دو طرف میز به شکل گرد یا ذوزنقه‌ای نیز وجود دارد تا فضای بیشتری ایجاد شود و افراد بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

چیدمان به سبک نعل اسبی

در چیدمان U-شکل، ماژول‌های میز به شکل U کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. معمولاً صندلی‌های کنفرانس در طرفین بیرونی میز قرار داده می‌شوند و از این نوع چیدمان برای کنفرانس‌های ویدیوئی، ارائه‌ها و جلسات آموزشی بیشتر استفاده می‌کنند. این چیدمان فضای بازی برای ارتباطات و تعاملات گروهی فراهم می‌کند و شرکت‌کنندگان به راحتی با یکدیگر و صحبت‌های گروهی می‌توانند انجام دهند.

چیدمان به سبک کلاس درس

در چیدمان ردیفی، مدیر جلسه یا سخنران در یک ردیف روبرو و سایر حاضرین به صورت ردیفی پشت سر هم قرار می‌گیرند. این نوع چیدمان برای جلسات آموزشی، بحث‌گفتگو و فعالیت‌های کاربردی بسیار مناسب است. این سبک چیدمان ارتباط مستقیم بین مدیر جلسه و شرکت‌کنندگان را تسهیل می‌کند و برای تبادل اطلاعات و تجربیات افراد بسیار مناسب است.

چیدمان به سبک ضیافت

در چیدمان گروهی، شرکت‌کنندگان به گروه‌های 4 تا 8 نفره تقسیم شده و دور میزهای خود جلوی یکدیگر می‌نشینند. این نوع چیدمان برای فعالیت‌های گروهی، تبادل نظر و بحث‌های گروهی بسیار مناسب است. شرکت‌کنندگان در هر گروه می‌توانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و به طور مستقیم در فعالیت‌ها شرکت کنند.

طول عمر و کیفیت میز کنفرانس تا چه حد حائز اهمیت است؟

طول عمر و کیفیت میز کنفرانس اهمیت بسیار زیادی دارد. این دو عامل می‌توانند تأثیر زیادی بر تجربه و موفقیت جلسات و کنفرانس‌های شما داشته باشند. به موارد زیر توجه داشته باشید:

1. استفاده بلندمدت

میز کنفرانس با طراحی و ساخت با کیفیت، قابلیت استفاده بلندمدت را دارد. این مهم است زیرا شما می‌خواهید از میز برای سال‌ها بدون مشکلات استفاده کنید و نیازی به تعویض مکرر نداشته باشید.

2. پایداری و استحکام

کیفیت ساخت و متریال‌های مصرف شده در میز تأثیر مستقیمی بر استحکام و پایداری آن دارند. میزی با استحکام مناسب، از احتمال خرابی یا تخریب آن کاسته می‌شود.

3. تأثیر بر تجربه شرکت‌کنندگان

کیفیت میز کنفرانس می‌تواند تأثیر زیادی بر تجربه شرکت‌کنندگان داشته باشد. یک میز با طراحی مناسب و جذاب، احساس راحتی و حس نشاط را به شرکت‌کنندگان انتقال می‌دهد.

4. تأثیر بر تصویر سازمان

استفاده از میز کنفرانس با کیفیت نه تنها تجربه جلسات را بهبود می‌بخشد بلکه تصویر سازمان شما نیز را از دید دیگران بهتر می‌کند. انتخاب محصولات با کیفیت نشان از دقت و اهمیت شما در برگزاری جلسات است.

در کل، طول عمر و کیفیت میز کنفرانس تأثیر مستقیمی بر عملکرد و نتیجه کنفرانس‌ها و جلسات دارند، بنابراین انتخاب محصولات با کیفیت بالا می‌تواند به بهبود کلی تجربه و موفقیت این رویدادها کمک کند.

چرا ابعاد و اندازه میز کنفرانس مهم است؟

ابعاد و اندازه میز کنفرانس اهمیت زیادی دارند زیرا تأثیر مستقیمی بر انجام جلسات و تجربه شرکت‌کنندگان دارند. دلایل زیر نشان می‌دهند چرا این موارد اهمیت دارند:

1. جلوگیری از اشغال فضای زیاد یا ناکارآمد

اندازه میز باید با ابعاد اتاق و تعداد شرکت‌کنندگان هماهنگ باشد. میز با ابعاد نامناسب که فضا اشغال شده یا ناکارآمد شود و رفت و امد شرکت‌کنندگان را در اتاق کنفرانس دچار مشکل می کند.

2. فراهم کردن فضای کافی برای هر شرکت‌کننده

ابعاد مناسب انواع میز کنفرانس اطمینان حاصل می‌کند که هر شرکت‌کننده دارای فضای کافی جهت نشستن و استفاده از تجهیزات باشد. این امر به راحتی حرکت و مشارکت فعال در جلسات را تسهیل می‌دهد.

3. آراستگی و چیدمان موثر

اندازه انواع میز کنفرانس به چیدمان اتاق و جلسات کمک می‌کند. میز با ابعاد مناسب می‌تواند فضا را آراسته و به نظر کارآمدتر درآورد و برنامه‌ها و جلسات را بهبود بخشد.

4. تأثیر بر ارتباطات

انواع میز کنفرانس با ابعاد مناسب می‌تواند تأثیر مستقیمی بر ارتباطات و تبادل نظرهای شرکت‌کنندگان داشته باشد. فضایی مناسب و مرتبط با اهداف جلسات، ارتباطات را تقویت کرده و تداوم فعالیت‌های گروهی را تضمین می‌کند.

5. استفاده از فضاهای محدود

ابعاد مناسب انواع میز کنفرانس به شما کمک می‌کند تا از فضاهای محدود به بهترین نحو استفاده کنید و محیط جلسات را بهینه کنید.
در کل، ابعاد و اندازه میز کنفرانس از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به تناسب با نیازها و فضاهای مختلف جلسات باید تعیین شوند تا تجربه شرکت‌کنندگان و کارآیی جلسات بهبود یابد.

جمع بندی

یکی از نگرانی‌های اساسی مدیران و کارفرمایان، داشتن اتاقی شیک و مدرن برای برگزاری جلسات مهم در شرکت است. این مسئله به این دلیل حائز اهمیت است که تمام شرکت‌ها به یک اتاق مجهز جهت گفت‌وگو و مشاوره درباره مسائل مهم و استراتژی‌های شرکتی نیاز دارند. امری که در این اتاق اهمیت دارد، میز کنفرانس است.
در هنگام انتخاب انواع میز کنفرانس برای شرکتتان، بهتر است به یاد داشته باشید که ایجاد تأثیر اولیه عالی از اهمیت بسزایی برخوردار است. زمانی که یک شخص، مشتری یا یک کارمند جدید، وارد یک فضای اداری می‌شود، احتمالاً یک یا دو ساعت را پشت میز کنفرانس سپری می‌کند. در این اتاق، افراد، اسناد را امضا می‌کنند و اولین تصویر کلی از کسب‌وکار شما در ذهن آن‌ها شکل می‌گیرد. بنابراین، این فرصت را دارید که با انتخاب یک میز کنفرانس عالی که نه‌تنها ظاهر زیبایی دارد بلکه از نظر عملکرد نیز عالی است، اطمینان حاصل کنید که اولین تجربه افراد نسبت به شرکت شما مثبت باشد.

سوالات متداول

 

انتخاب انواع میز کنفرانس بستگی به اندازه اتاق، تعداد افراد و نیازهای متفاوت شما دارد. بهتر است ابعاد میز و جنس آن را با نیازهای محیط کسب و کار خود بسنجید.

بله، بسیاری از میز کنفرانس‌ها از جنس‌ها و طراحی‌هایی سبک تر و قابل حمل برخوردارند که اجازه حمل و نقل آسان آنها را می‌دهد.

میز کنفرانس‌ها معمولاً از جنس‌های مختلفی مانند چوب، فلز، و شیشه ساخته می‌شوند. هر کدام ویژگی‌ها و ظاهر منحصر به فردی دارند

                                                              واحد تحقیق و توسعه: فروشگاه لیدوما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *