فروش عمده

جشنواره بهاری لیدوما
تا 30% تخفیف تا عید سعید غدیر خم همراه با ارسال رایگان

جشنواره بهاری لیدوما

تا 30% تخفیف تا عید سعید غدیر خم همراه با ارسال رایگان

مقالات

اهمیت نگهداری و بایگانی اسناد

اهمیت بایگانی اسناد و مدارک + در محیط‌های اداری

آرشیو اسناد یا بایگانی به ذخیره‌سازی اطلاعاتی گفته می‌شود که شما دیگر به طور منظم از آنها استفاده نمی‌کنید. بایگانی داده‌ها عملی است که بسیاری از کارمندان در محیط کار با آن روبرو می‌شوند و اغلب آنها این کار را انجام می‌دهند. اما واقعاً چند نفر آن را درک می‌کنند و پیامدهایی که می‌تواند در یک تجارت داشته باشد چیست؟ بایگانی یک فرآیند حیاتی برای مدیریت سوابق است که مشاغل و کارمندان آنها باید با آن آشنا شوند. عواقب عدم درک فرآیندهای بایگانی مشاغل شما می‌تواند در آینده مشکلات جدی ایجاد کند.

مطالعه مقاله
تفاوت بایگانی ریلی و دوار

تفاوت بایگانی های دوار و ریلی + 4 تفاوت مهم

کمدهای بایگانی در انوع مختلفی وجود دارند که نوع دوار و ریلی از آن جزء پرکاربردترین آنها محسوب می‌شوند. تفاوت بایگانی‌های دوار و ریلی بیشتر در نوع ساخت آنها می‌باشد ولی تفاوت در جنس و متریال نیز از تفاوت‌ بایگانی‌های دوار و ریلی محسوب می‌شوند. کمدها و قفسه‌های دوار و ریلی به دلیل اینکه برای بایگانی مورد استفاده قرار می‌گیرند به گونه‌ای طراحی شده اند که در محل مورد استفاده فضای کمتری را نسبت به دیگر تجهیزات اداری یا کمدهای اداری اشغال کنند.

مطالعه مقاله
چیدمان صندلی های سالن آمفی تئاتر

چیدمان صندلی های سالن آمفی تئاتر

صندلی‌های آمفی تئاتر یکی از انواع صندلی‌هایی هستند که برای فضاهای تئاتر، سالن‌های کنفرانس، سینما و سالن‌های همایش استفاده می‌شوند. این صندلی‌ها معمولاً دارای صفحهٔ نشسته بزرگ و پشتی مرتفع و منحنی هستند که امکان نشستن راحت برای مدت زمان طولانی و تماشا را فراهم می‌کنند. نحوه چیدن صندلی‌های آمفی تئاتر معمولاً به گروه‌هایی از چیدمان دسته جمعی تئاتر یا مکان مربوطه بستگی دارد. این صندلی‌ها به طور معمول در سطرها و ستون‌های متناوب چیده می‌شوند تا تماشاگران بتوانند به راحتی به صحنه دسترسی داشته باشند و دید خوبی از آن داشته باشند. علاوه بر این، این صندلی‌ها معمولاً دارای صفحات نشسته قابل باز شدن هستند که امکان چیدمان متناسب با فضاهای مختلف را فراهم می‌کنند.

مطالعه مقاله
طراحی نیمکت پارکی

طراحی نیمکت پارکی + ابعاد استاندارد آن

طراحی پارک‌های شهری همیشه یک منطقه جالب در طراحی عمومی است زیرا پارک‌های شهری نقش مهمی در آرامش دارند. طراحی صندلی می‌تواند یک پشتیبانی عالی برای فعالیت‌های نشسته کاربران در پارک‌های شهری باشد. در حال حاضر، بیشتر صندلی‌های موجود در پارک‌های شهری نیمکت‌هایی هستند که به تعداد محدودی از افراد اجازه می‌دهند فقط در یک خط بنشینند. پارک‌های شهری به عنوان یکی از مهم‎ترین مناطق از فضای عمومی برای استراحت و تفریح استفاده می‌شوند. کاربران استفاده کننده از پارک دوست دارند وقت خود را در نشستن و اجتماعات اجتماعی با دیگران در فضاهای عمومی بگذرانند.

مطالعه مقاله
داشتن نظم در محیط کار برای سازمان

داشتن نظم در محیط کار برای سازمان + با فایلینگ، قفسه و کتابخانه اداری

داشتن نظم در محیط کار برای هر سازمان بسیار اهمیت دارد. نظم در محیط کار به معنای داشتن سیستماتیک و ترتیب‌دادن اطلاعات، اسناد، و امور مختلف است که از طریق فایلینگ، قفسه و کتابخانه اداری به وجود می‌آید. فایلینگ یکی از ابزارهای مهم برای داشتن نظم در محیط کار است. با استفاده از سیستم فایلینگ منظم، اسناد و اوراق اداری به دسته‌بندی‌های مختلف تقسیم شده و در فولدرهای مرتب و قابل دسترسی قرار می‌گیرند. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان و انرژی کارمندان می‌شود و به بهره‌وری سازمان کمک می‌کند.

مطالعه مقاله
ویژگی های صندلی آموزشی

ویژگی های صندلی آموزشی یا امتحانی + تفاوت آنها

شما هرگز نمی‌توانید یک جلسه تمرینی موفق با مخاطبان پریشان و ناراحت برگزار کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از داشتن یک جلسه آموزشی موفق، نگه داشتن مخاطب در آرامش در طول جلسات است. این امر می‌تواند با داشتن صندلی‌های آموزشی مناسب که باعث می‌شود جلسات طولانی راحت‌تر برگزار می‌شود، حاصل گردد. طیف وسیعی از صندلی‌های آموزش جمع و جور، مدولار و کاربردی هستند.

مطالعه مقاله
کاربرد بایگانی های دوار

کاربرد بایگانی های دوار + مزایا و موارد استفاده

کمد بایگانی دوار یکی از مواردی است که کارایی بسیار آسانی دارد به صورت چرخشی طراحی شده است و دسترسی به تمامی طبقات آن بسیار آسان است. موارد کاربرد بایگانی های دوار بسیار زیاد است و ادارات و سازمان‌های بسیاری از آن استفاده می‌کنند. همانطورکه می‌دانید نگهداری اسناد و مدارک در یک مکان مناسب همواره یکی از چالش‌های ادارات بوده است. کاربرد بایگانی های دوار به شما این امکان را خواهد داد که بتوانید تمامی اسناد و مدارک خود را در یک فضای کوچک ذخیره و نگهداری کنید.

مطالعه مقاله
ویژگی های نیمکت پارکی

نیمکت پارکی مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

نیمکت‌های پارکی به عنوان بخشی از اموال عمومی برای مردم محسوب می‌شود و تمامی افراد می‌توانند به طور آزادانه از آنها استفاده نمایند. نیمکت‌های پارکی به عنوان یک منبع اجتماع برای سایر عموم کار می‌کنند. نیمکت‌های پارکی مکان‌هایی انعطاف‌پذیر و مقرون به‌صرفه هستند که بدون هیچ هزینه‌ای افراد می‌توانند وقت خود را بروی آنها سپری کنند. این امر مورد توجه بسیاری از افراد و به ویژه برای افرادی که تا حد زیادی از سایر محیط‌های جمعی مانند کار، کافه‌ها، امکانات آموزشی یا اوقات فراغت به حاشیه رانده می‌شوند بسیار مهم است.

مطالعه مقاله
انواع صندلی اپن مدرن

صندلی اپن مدرن + مناسب آشپزخانه‌های مدرن

صندلی اپن مدرن که با نام‌های صندلی بار آشپزخانه و صندلی کانتر معرفی و شناخته می‌شود، یک وسیله پرکاربرد در هر آشپزخانه است که کنار اپن یا زیر آن قرار می‌گیرد. این صندلی ارتفاع قابل تنظیمی دارد و به وسیله اهرم کناری به سادگی بالا و پایین می‌شود. صندلی اپن بطورمعمول دارای پایه حمایت از پا است و شما می‌توانید برای کودکان خود نیز از آن استفاده نمایید. خرید صندلی اپن باید با توجه به برخی از نکات انجام گیرد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ارتفاع صندلی، جنس، روکش، تکیه گاه، ثبات، جای پا و سبک صندلی اشاره کرد. صندلی اپن بطورمعمول دارای پایه حمایت از پا است و شما می‌توانید برای کودکان خود نیز از آن استفاده نمایید.

مطالعه مقاله
رنگ سطل زباله بازیافت

رنگ سطل بازیافت + اهمیت آشنایی با رنگ ها در سطل زباله

طراحی سطل زباله در هدایت و تغییر روند بازیافت زباله از اهمیت بسیاری برخوردار است. طراحی سطل بازیافت به عنوان یک واسطه‌گر در مدیریت پسماند یک موضوع مهم محسوب می‌شود بدون شک بزرگترین هدف از طراحی سطل‌های زباله حفظ محیط زیست برای بشر هستند. سطل‌های زباله مناسب می‌تواند سطح مشارکت در یک برنامه بازیافت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. اینکه شهروندان چگونه به طور مؤثر می‌توانند در امر جمع‌آوری بازیافت مشارکت کنند عامل مهم دیگری است.

مطالعه مقاله
کاربرد بایگانی ریلی

کاربرد بایگانی ریلی + مزایا و عملکرد

در بسیاری از ارگان‌ها و سازمان‌ها به دلیل فضای کمی که وجود دارد؛ نیاز به یک فضای ذخیره مناسب است که از آن بتوان برای ذخیره و نگهداری فایل‌ها و اسناد استفاده کرد. سیستم قفسه بایگانی ریلی یکی از بهترین تجهیزات اداری برای ذخیره و نگهداری به شمار می‌رود. سیستم کمد بایگانی ریلی همانطور که از نام آن مشخص است؛ برای بایگانی و ذخیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد بایگانی ریلی و ویژگی‌های آن بسیار زیاد است که از جمله این موارد می‌توان به قابلیت جمع شدن و یا اتصال قفسه‌های بایگانی به یکدیگر اشاره کرد. در حال حاضر قفسه بایگانی ریلی پرطرفدار ترین روش برای ذخیره اسناد به شمار می‌رود و دلیل آن نیز هزینه پایین آن می‌باشد.

مطالعه مقاله
صندلی اداری طبی

صندلی اداری طبی + 5 مدل پرفروش در بازار

یکی از تجهیزاتی که در زندگی روزمره کارکنان و مدیران نقش مهمی دارد، صندلی اداری است. بنابراین انتخاب مدل صندلی از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه به طور مستقیم با سلامت جسمی و در نتیجه بازده کارایی آن‌ها ارتباط دارد. معمولا صندلی اداری برای استفاده در پشت میز ساخته می‌شود و با توجه به کاربرد و محل مورد استفاده، تنوع بالایی دارد. اما مهم‌ترین مسئله‌ای که باید در ساخت صندلی اداری طبی رعایت شود این است که کاربر بتواند در استفاده طولانی مدت از صندلی، دچار خستگی و درد در نواحی مختلف بدنش نشود.

مطالعه مقاله