تفاوت صندلی‌ امتحانی و آموزشی

ویژگی‌های صندلی‌های امتحانی یا آموزشی و تفاوت آنها

در دفاتر، مدارس، سالن‌های کنفرانس انستیتوها یا اتاق آموزش، صندلی آموزشی همیشه یک خصوصیت مهم محسوب می‌شود. معمولاً صندلی‌های امتحانی دارای یک صفحه بوده که برای نوشتن به صندلی متصل می‌شوند. چه در یک مرکز شهری، چه در اتاق‌های آموزشی دانشکده و چه در اتاق‌های کنفرانس اداری، از این صندلی‌ها استفاده می‌شود. صندلی‌های آموزشی با رنگ‌های گرم، بهترین فضای آموزش و کنفرانس را ایجاد می‌کند. این مسئله کمک می‌کند تا هنگام نشستن بر صندلی آموزشی، سطح انرژی کارمندان یا دانشجویان بالا رود. شکل‌دهی و مرتب کردن فضا با صندلی‌های آموزشی می‌تواند بسیار موثر و مفید باشد، طبقه‌بندی متنوعی از صندلی‌های آموزشی مانند صندلی دارای چرخ، کم حجم، صندلی‌های آموزشی تاشو و بسیاری موارد دیگر هستند، می‌توان مجموعه مناسب از صندلی‌های آموزشی برای مجموعه خود را در مواد مختلف از جمله چوب، فلز و صندلی‌های پلاستیکی تاشو راحت را انتخاب کنید که می‌تواند فضای اتاق را زیاد اشغال نکند. می‌توانید آنها را در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف تهیه کنید. صندلی‌های با کیفیت بالا با بهترین قیمت همان چیزی است که بسیاری از مشتریان به دنبال آن هستند. صندلی امتحانی، این ویژگی را دارد که بتوان از آن برای قرار دادن برگه امتحانی و یا هر وسیله‌ای بر روی صفحه وصل شده به صندلی استفاده کرد. برخی از صندلی‌های آموزشی برای کنفرانس‌ها و همایش‌ها کاربرد دارد و به صورت ساده طراحی شده و صفحه‌ای برای قرارگیری وسایل ندارد.


ویژگی‌های صندلی دانش‌آموزی

صندلی دانش‌آموزی برای دانش‌آموزان باید دارای خصوصیات و ویژگی‌های خاصی باشد زیرا کودکان مدت زمان زیادی را پشت این صندلی‌ها می‌نشینند، پس باید صندلی دارای استانداردهای مطلوب باشد تا به کودکان در بزرگسالی آسیب نرساند و کودکان احساس خستگی نکنند و تمرکز بالایی برای یادگیری داشته باشند. این ویژگی‌ها عبارتند از:
ابعاد صندلی باید متناسب با سن و جنسیت دانش‌آموزان طراحی شود.
فضای مناسبی برای وسایل ‌دانش‌آموزان داشته باشد.
دارای اندازه و ابعاد استاندارد باشد.
محل نشیمن آن راحت بوده و همچنین دارای مقاومت و دوام بالایی باشد.
جنس صندلی هم مسئله مهمی محسوب می‌شود و باید با کیفیت و مرغوب باشد.
وزن صندلی هم نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کرد زیرا جابجایی در این صندلی‌ها زیاد به چشم می‌خورد، به همین دلیل باید وزن آنها سبک باشد.
صندلی ‌دانش‌آموزی استاندارد این شرایط را فراهم می‌کند تا ‌دانش‌آموزان به درستی بر روی صندلی‌های خود بنشینند و آسیبی به ستون فقرات، گردن، شانه‌ها وارد نشود. صندلی دانشجویی یا دانش‌آموزی، در واقع صندلی تک نفره محسوب می‌شوند. صندلی دانشجویی در واقع یک ویژگی مهمی ‌برای دانشجویان و تمرکز آنها در یادگیری دروس محسوب می‌شود.


صندلی‌های آموزشی و ویژگی آنها

شما هرگز نمی‌توانید یک جلسه تمرینی موفق با مخاطبان پریشان و ناراحت برگزار کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از داشتن یک جلسه آموزشی موفق، نگه داشتن مخاطب در آرامش در طول جلسات است. این امر می‌تواند با داشتن صندلی‌های آموزشی مناسب که باعث می‌شود جلسات طولانی راحت‌تر برگزار می‌شود، حاصل گردد. طیف وسیعی از صندلی‌های آموزش جمع و جور، مدولار و کاربردی هستند. این صندلی‌های آموزشی با کیفیت بالا بسیار انعطاف‌پذیر و مناسب بوده و با رنگ‌های خیره‌‎کننده همراه هستند. محیط آموزشی چه از نظر فضا کوچک باشد یا یک سالن بزرگ باشد، صندلی‌های آموزشی در ابعاد و اندازه‌های مختلف وجود دارند که برای هر دو محیط مناسب هستند. مهم‌تر از همه، صندلی‌های آموزشی وجود دارد که راه‌حل ارگانیک برای فضاهای محدود با بودجه کم را ارائه می‌دهند.

صندلی‌های امتحانی

این صندلی‌های مخصوص نوشتن، برای محیط‌های آموزشی از جمله سالن‌های امتحان مدرسه و اتاق‌های آموزش ایده‌آل هستند. صندلی مخصوص نوشتن یک صندلی است که صفحه‌ای برای نوشتن را در اختیار شما قرار می‌دهد. برخی صندلی‌های مخصوص نوشتن صفحه‌ای بزرگ از جنس راش با mdf بزرگ در بازوی سمت چپ یا بازوی راست دارند. در هنگام استفاده از آنها به سمت راست خم می‌شوند. این صفحه در هنگام استفاده با استحکام و پایداری قابل توجهی روی بازوی مخالف قرار دارد و در صورت عدم استفاده از قدرت و ثبات، روی بازوی مخالف قرار می‌گیرد. قاب صندلی برخی از آنها یک قاب لوله مربعی مستحکم 25 میلی‌متر است که به رنگ مشکی به عنوان استاندارد یا در پوشش‌های رنگی پلاتینی موجود است. با جدا شدن صفحه، صندلی‌ها جمع می‌شوند اما وقتی صفحه وصل شده و پایین می‌آید، باز می‌توان از نشیمن آن استفاده کرد. برخی صندلی‌ها از جنس پلاستیک با قاب مشکی وجود دارند، یک صفحه برای نوشتن دارند و در رنگ‌های مختلف مانند آبی، سبز، قرمز یا سیاه موجود هستند. صندلی امتحان ایده‌آل یا صندلی مطالعه دانشجویی با صفحه نوشتن تاشو است. صفحه نوشتن به صورت دست راست یا چپ در دسترس هستند اما قابل تعویض نیستند. صندلی‌ها با صفحه تاشو جمع می‌شوند.


صندلی‌های آموزشی استاندارد

یک صندلی ارگونومیک باعث راحتی و اطمینان بیشتر افراد در یک محیط می‌شود. تحقیقات و مطالعاتی در رابطه با طراحی و مهندسی صندلی ارگونومیک خلاقانه با هدف برآورده کردن کلیه نیازهای اساسی ‌دانش‌آموزان در محیط کلاس ارائه شده است. به منظور طراحی و مهندسی این صندلی پیشنهادی، داده‌های مربوطه از طریق مصاحبه رو در رو از دانشجویان آینده‌نگر و همچنین پرسش‌نامه‌های آنلاین و خارج از کشور جمع‌آوری شد. صندلی پیشنهادی پس از استفاده انحصاری از آن، بر اساس بازخورد ‌دانش‌آموزان، مورد آزمایش و اعتبارسنجی قرار گرفت. در هر طراحی صندلی، از یک سو ویژگی زیبایی شناسی وجود دارد و از طرف دیگر ویژگی‌های مربوط به راحتی و آرامش افراد، یک فردی که از صندلی استفاده می‌کند، می‌تواند پارامترهای مرتبط با راحتی و آرامش را به راحتی تشخیص دهد اما اغلب تشخیص تفاوت بین ویژگی‌های ارگونومی ‌صندلی دشوار است. به عنوان مثال، بسیاری از ویژگی‌های ارگونومی به نظر می‌رسد که دارای نشیمن گاه مناسبی هستند. در طراحی صندلی ارگونومیک، قرار گرفتن معیارهای کیفی با معیارهای کمی می‌تواند منجر به مزایای مختلفی از جمله کاهش زمان و هزینه تولید، افزایش راحتی و قابلیت اطمینان کاربران و ... شود. طراحی و مهندسی صندلی‌های آموزشی ارگونومیک مفهومی جدید نیست، اما محققان مختلف تحقیقات ارزشمند زیادی را در مورد این موضوع بسیار مهم انجام داده اند. با این وجود، با توجه به نیازها و انتظارات مطلق ‌دانش‌آموزان در محیط کلاس، تحقیقات محدودی در زمینه طراحی و مهندسی صندلی انجام شده است.


علاوه بر دیدگاه زیبایی شناسی، یک صندلی ارگونومیک باید از ویژگی‌های دیگری در رابطه با سهولت استفاده، سهولت در نگهداری، راحتی، دوام و ... برخوردار باشد. یک صندلی ارگونومیکی که در محیط کلاس استفاده می‌شود باید در طول دوره سخنرانی در توجه و انگیزه ‌دانش‌آموزان نقش داشته باشد. در کنار توجه به مسائل توجه و انگیزه، یک طراحی صندلی ضعیف نیز باعث مشکلات زیادی روی جسم افراد مانند ستون فقرات و مفاصل می‌شود. عملکرد اصلی یک صندلی کلاس ارگونومیک باید انتظارات ‌دانش‌آموزان از قبیل آرامش، راحتی، فضای کافی برای نوشتن، فضای قرار دادن کیف مدرسه را و ... را برآورده کند. برای تهیه یک سالن کنفرانس یا سالن‌های چندمنظوره، سالن اجتماعات، سالن‌های غیررسمی برای نمایش فیلم به صندلی‌های راحت نیاز دارید. کنفرانس روی صندلی ناراحت‌کننده استرس‌زا است و می‌تواند منجر به حواس‌پرتی شود. آستانه توجه در صورت خسارت‌های ناخوشایند یا فشار جسمی کاهش می‌یابد. انتخاب صندلی‌های آموزشی مناسب برای ایجاد یک فضای مناسب ضروری است. صندلی‌های آموزشی متناسب با هر اندازه بدن باید ارگونومیک باشند و باید از صندلی راحت و قابل انعطاف استفاده کرد. شما می‌توانید مدل‌های مختلف صندلی آموزشی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، نوشتن روی صندلی‌های آموزشی صفحه‌دار که می‌توان روی آن یادداشت‌برداری کرد و نوشت و صفحه را می‌توان در صورت لزوم بست. این صندلی‌ها برای اتاق‌های بزرگ‌تر مناسب هستند که قرار گرفتن همه افراد در یک میز غیرممکن است. صندلی‌های آموزشی استاندارد در جلسات طولانی مفید است. صندلی‌های آموزشی که دارای پشتی هستند برای سالن‌های چند منظوره که در آن فعالیت‌های دیگری علاوه بر کنفرانس‌ها یا جلسات برگزار می‌شود، بسیار مفید است. آنها را می‌توان به راحتی در یک منطقه جابجا کرد و در صورت لزوم در آنجا نگهداری کرد. راحتی، سبک بودن، فضای استفاده (داخل خانه یا خارج از منزل) را در نظر بگیرید. صندلی‌های آموزشی پارچه‌ای واقعاً راحت هستند و سالن را شیک‌تر می‌کنند. تمیز کردن آنها در صورت وجود لکه‌ها سخت است اما جدیدترین پارچه‌های ضدلکه می‌توانند مشکل را حل کنند. صندلی‌های آموزشی پلاستیکی مناسب برای مکان‌های راحت‌تر به کار می‌روند، اما تمیزتر هستند. تکنیک‌های پلیمری جدید امکان ایجاد لوازم داخلی فوق‌العاده سبک را فراهم می‌کنند و بنابراین صندلی‌های پلاستیکی نیز از نظر عملی سبک هستند.


تاریخچه صندلی و خصوصیات آن

صندلی از زمان باستان مورد استفاده قرار گرفته است، "صندلی" هنوز هم به عنوان نشان قدرت در مجلس عوام در انگلستان و کانادا و در بسیاری از کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. تا قرن شانزدهم این صندلی‌ها رایج نشدند. تا آن زمان مردم روی سنگ‌ها، نیمکت‌ها می‌نشستند که صندلی‌ها وارد زندگی افراد شدند. تعداد صندلی‌های مربوط به قبل از تاریخ، بسیار محدود است. اکثر نمونه‌ها منشأ کلیسایی، ساحلی یا فئودالی هستند. صندلی‌ها حداقل از اوایل دوره مصر (حدود 3100 سال قبل از میلاد) وجود داشته است. آنها از پارچه یا چرم ساخته می‌شدند، گاهی اوقات فقط 10 اینچ (25 سانتی‌متر) ارتفاع داشتند. به نظر می‌رسد که در مصر باستان صندلی‌ها گران‌قیمت و باشکوه بوده و از آبنوس و عاج یا چوب حک شده و زینتی ساخته می‌شدند، به طور کلی هرچه فرد دارای جایگاه بالاتری باشد می‌توانست صندلی گران‌تر و لوکس‌تر را استفاده کند. گهگاهی فرعون روی تخت می‌نشست، غالباً صندلی كوچكی در مقابل او قرار می‌گرفت. قسمت‌های تشکیل‌دهنده صندلی شامل دو تکه از مواد بادوام است که به صورت پشتی و صندلی به یکدیگر با زاویه 90 درجه یا کمی ‌بیشتر متصل می‌شوند، معمولاً چهار گوشه صندلی افقی که به نوبه خود به چهار پا وصل شده است یا سایر قسمت‌های صندلی. قسمت زیرین آن به سه پا یا یک شافت وصل شده است. پاها به طور معمول به اندازه کافی بالا هستند تا ران و زانو در حالت نشسته از زاویه 90 درجه یا کمتر باشد.


در تعدادی از اتاق‌ها در خانه‌ها (به عنوان مثال در اتاق‌های نشیمن، اتاق‌های ناهارخوری، و غرفه‌ها)، در مدارس و دفاتر (با میز) و در سایر محل‌های کار دیگر، ممکن است صندلی‌ها از چوب، فلز یا مواد مصنوعی ساخته شوند و یا صندلی به تنهایی یا کل صندلی ممکن است در رنگ‌ها و پارچه‌های مختلف خیاطی یا روکش شود. صندلی‌ها در طراحی متفاوت هستند. صندلی دارای پایه‌های ثابت روی صندلی است. یک صندلی چرخدار، زیر آن مکانیزمی است که به شخص اجازه می‌دهد تا پشت صندلی را پایین بیاورد و یک پایه مخصوص تاشو را بتواند جابجا کند. یک صندلی چرخان دارای پاهای ثابت است. صندلی چرخدار دارای چرخ‌هایی است که به یک محور در زیر صندلی ثابت شده است. صندلی‌ها را می‌توان از چوب، فلز یا سایر مواد محکم مانند سنگ یا آکریلیک ساخت. در بعضی موارد، از چندین ماده برای ساخت صندلی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، قاب ممکن است از فلز ساخته شود و خود صندلی و پشت آن از پلاستیک ساخته شود. صندلی‌ها ممکن است دارای سطوح سختی از چوب، فلز، پلاستیک یا مواد دیگر باشند، یا ممکن است برخی یا تمام این سطوح سخت با کف پوش پوشانده شود. این طرح ممکن است از مواد نا مرغوب ساخته شده باشد یا سوراخ‌هایی برای طراحی متفاوت روی آن قرار دهند. باز بودن و شکاف داشتن پشت صندلی می‌تواند تهویه را فراهم کند.

واحد تحقیق و توسعه لیدوماحساب کاربری
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×

پشتیبانی آنلاین لیدوما 

× لطفا تماس بگیرید 09198349276