ویژگی صندلی بار یا اپن - لیدوما

ویژگی صندلی‌های بار یا اپن

امروزه بیشتر آشپزخانه‌ها به صورت اپن طراحی می‌شوند. همین امر باعث شده بسیاری از افراد از صندلی اپن استفاده کنند. این صندلی‌ها علاوه بر زیبایی خاصی که دارند، نسبت به میز و صندلی ناهارخوری جای کمتری را هم اشغال می‌کنند، زیرا از پیشخوان آشپزخانه به جای میز استفاده می‌کنند. برای این منظور صندلی بار یا صندلی اپن طراحی شده است. این صندلی‌ها علاوه بر زیبایی خاص، کارایی مناسب هم دارند و برای خوردن غذا و ... می‌توان از این صندلی‌ها استفاده کرد. صندلی اپن یا بار انواع مختلفی دارند و افراد به صورت سلیقه‌ای می‌توانند آنها را انتخاب کنند. جنس این صندلی‌ها چوبی و فلزی است. این صندلی‌ها به گونه‌ای طراحی شده که راحتی را برای افراد ایجاد کرده و افراد می‌توانند پای خود را روی سکویی که پایین صندلی ایجاد شده است قرار دهند. علاوه بر این، صندلی‌ها در انواع مختلف بدون تکیه‌گاه و یا با تکیه‌گاه طراحی می‌شوند که انتخاب آن‌ها بستگی به سلیقه افراد دارد. صندلی‌هایی که از جنس فلزی هستند را می‌توان طبق قد افراد تنظیم کرد.


عوامل مختلف در انتخاب صندلی اپن

عوامل زیادی در انتخاب صندلی مهم هستند، اندازه و متراژ خانه در انتخاب صندلی نقش موثری دارد و یکی از عوامل انتخاب به شمار می‌رود. همچنین باید به جنس پارچه صندلی و کیفیت آن دقت کرد، زیرا این صندلی‌ها در آشپزخانه استفاده می‌شوند و به همین دلیل باید با کیفیت و مرغوب باشند.
عامل مهم دیگر این است که باید به ارتفاع صندلی هم دقت کرد، زیرا پیشخوان‌ها و اپن‌ها دارای ارتفاع متفاوتی هستند. یکی دیگر از عوامل مهم، انتخاب درست رنگ این صندلی‌ها است و اصولا برای به نمایش گذاشتن بهتر، باید رنگ این صندلی‌ها با محیط سازگاری و هماهنگی داشته باشد و با توجه به نوع مبلمان، می‌تواند کلاسیک یا مدرن انتخاب شود. امروزه برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه، سایت‌های اینترنتی مختلفی وجود دارند که می‌توان با توجه به سلیقه خود آنها را انتخاب کرد. برای دانستن ارتفاع مناسب این مدل صندلی‌ها باید نشیمن‌گاه صندلی 20 تا 30 سانتی‌متر از سطح اپن یا پیشخوان پایین‌تر باشد. انواع مختلف صندلی‌ها دارای ارتفاع گوناگونی هستند که صندلی اپن معمولا بین 60 تا 70 سانتی‌متر از سطح زمین فاصله دارد و این اندازه در بعضی از صندلی‌های بار بین 70 تا 80 سانتی‌متر است.
معمولا برای خانه‌هایی که دارای راهرو باریک و یا آشپزخانه‌هایی هستند که نمی‌خواهند جلوی دید کابینت‌ها گرفته شود اصولا از صندلی‌های بدون پشتی استفاده می‌شود. اما این موضوع کاملا سلیقه‌ای بوده و بعضی از افراد به دلیل ایجاد تنوع از صندلی‌هایی با پشت پهن استفاده می‌کنند. باید این نکته را هم در نظر گرفت که اگر اغز این صندلی‌ها می‌خواهیم برای غذاخوری استفاده کنیم و یا در محیطی باشد که زیاد از آن استفاده می‌کنید باید به جنس آن توجه کرد و اگر از جنس میکروفیبر باشد به راحتی تمیز می‌شود. برای انتخاب مناسب صندلی باید به طراحی کلی خانه توجه کرد، البته اگر فاصله آشپزخانه تا محل نشیمن زیاد باشد نیاز به هماهنگی بین صندلی و مبلمان نشیمن نیست.


تاثیر صندلی اپن در زیبایی مکان‌های مختلف

اصولا در خانه و آشپزخانه عوامل زیادی وجود دارد که بر زیبایی تاثیر زیادی می‌گذارند، صندلی اپن یکی از این مواردی است که انتخاب درست آن بسیار مهم است و این صندلی‌ها به دلیل تنوع بالایی که دارند، افراد می‌توانند طبق سلیقه خود آنها را انتخاب و از آن استفاده کنند.
این صندلی‌ها جای بسیار کمی ‌را اشغال می‌کنند به همین دلیل برای خانه‌های امروزی که بیشتر آنها آپارتمانی و یا با متراژ کوچک هستند کاربردی است. انتخاب صندلی مناسب با فضا امری مهم است زیرا انتخاب نادرست آن باعث ایجاد شلوغی می‌شود. صندلی بار امروزه در بسیاری از رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها دیده می‌شوند و فضای زیبایی را ایجاد کرده و همین امر باعث جذب مشتری در این مکان‌ها شده است.

انواع صندلی اپن و ویژگی‌های آن

انواع صندلی اپن وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی و کاربرد خاص است و همچنین هر فردی طبق سلیقه خود می‌تواند از این صندلی‌ها استفاده کنند. یکی از این مدل صندلی‌های اپن، صندلی جک‌دار فلزی است و این صندلی‌ها به علت جک مخصوصی که دارند، در ارتفاع‌های مختلف می‌توانند به کار گرفته شوند که همین امر، مسئله مهمی ‌در انتخاب صندلی محسوب می‌شود.


یک مدل دیگر از این صندلی‌ها، صندلی اپن حصیری است که این صندلی‌ها در محل نشیمن خود از چوب استفاده کرده و در منازلی که طراحی خاصی دارند و یا در فضای باز کاربرد دارند. این صندلی دارای طراحی زیبایی است، اما اگر برای جایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شلوغ است و یا زیاد از این صندلی‌ها استفاده می‌شود، کاربرد ندارد.
صندلی اپن پلاستیکی، یک مدل دیگر از این صندلی‌ها محسوب می‌شود. این مدل به دلیل وزن سبکی که دارد باعث شده جابجایی آن آسان شود و نکته دیگری که برای بسیاری از افراد مهم است قیمت این صندلی بوده که نسبت به صندلی‌های دیگر ارزان‌تر است. در کنار تمام این مزایا باید این نکته را مدنظر قرار دارد که این صندلی ثابت است و قابلیت تنظیم ارتفاع را ندارد، بنابراین باید صندلی را طبق استاندارد اپن تهیه کرد.
مدل دیگر این صندلی‌ها، صندلی‌های اپن پشتی‌دار و یا بودن پشتی هستند، هر کدام از این مدل‌ها دارای کاربرد خاصی هستند. برای مثال از مدل پشتی دارد برای کارهای روزانه و یا به عنوان میز کار بهره گرفته می‌شود و چون دارای پشتی هستند احساس خستگی کمتری می‌کنند. مدل‌های بدون پشتی، فانتزی هستند و اصولا کافه‌ها و بعضی افراد در منزل از این مدل استفاده می‌کنند.


مزیت صندلی‌های اپن

صندلی‌های اپن دارای مزایایی است که دانستن آن‌ها می‌تواند کمکی برای انتخاب آن‌ها داشته باشد. صندلی‌های اپن، نیازی به میز ندارند و به همین دلیل هزینه کمتر می‌شود و همچنین جای کمتری را اشغال می‌کنند. به جای استفاده از میز برای قرارگیری صندلی‌ها، اپن آشپزخانه به عنوان میز استفاده می‌شود و کاربرد دارد. نکته دیگر این است که صندلی‌های اپن دارای قابلیت تغییر ارتفاع هستند و افراد می‌توانند طبق سلیقه خود از آن‌ها استفاده کنند. صندلی‌های اپن دارای تنوع بالایی هستند و افراد در انتخاب صندلی موردنظر خود دچار مشکل نمی‌شوند. صندلی‌های اپن نوعی صندلی با پایه‌های بلند هستند که اغلب برای استراحت پا طراحی شده‌اند. آن‌ها را برای استفاده میزهای بلند مانند اپن در مکان‌های مختلف استفاده می‌کنند.
پایه‌های صندلی اغلب از چوب یا فلز ساخته شده است. صندلی‌های اپن از طرح‌های ساده چوبی تا طرح‌های پیچیده‌تر با ارتفاع قابل تنظیم متغیر است. صندلی‌های فوق‎العاده بلند و کوتاه از ویژگی‌های متداول و همچنین صندلی برای کافه در فضای باز است. برخی از صندلی‌های اپن یا بار دارای پشتی هستند، در حالی که در مدل‌های بدون پشت هم وجود دارد.


در تنظیمات تجاری، پایه میله‌ای چرخان به کف ثابت صندلی نصب شده است. نصب میله به کف صندلی باعث می‌شود صندلی به راحتی قابل جابجایی و سبک نباشد. صندلی‌های اپن عموماً روی یک میله به عنوان ستون قرار می‌گیرند، اما با استفاده از براکت‌های فلزی، می‌توانید از مصندلی‌هایی که جایی برای قرارگیری پاها دارند، استفاده کرد. ارتفاع صندلی معمولی 30 تا 76 سانتی‌متر است که یک صندلی بار 26 تا 66 سانتی‌متر در مقابل پیشخوان‌های آشپزخانه استفاده می‌شود. البته صندلی‌های بسیار بلند 36 تا 91 سانتی‌متر به طور فزاینده‌ای در سبک‌های امروزی وجود دارد تا جلوه بصری در فضای داخلی مدرن ایجاد شود. صندلی بار دارای ارتفاع صندلی 24 تا 61 سانتی‌متر است. در مقایسه با صندلی ناهارخوری معمولی که 18 تا 46 سانتی‌متر است.
برخی از صندلی‌های بار از کف فوم پلی اورتان به عنوان بالشتک برای راحتی استفاده می‌کنند. صندلی‌های بار از جنس کرومی و وینیل به همراه میز‌ها یا صندلی‌های غذاخوری استفاده می‌شود. صندلی‌های آلومینیومی ‌و صندلی پاسیو در محل‌های تجاری استفاده می‌شود. در داخل خانه، چوب و اثاثیه یا لوازم داخلی در تنظیمات سنتی از محبوبیت خاصی برخوردار است. صندلی‌های بار در سالن‌های استخر یا بیلیارد استفاده می‌شود و سبک صندلی‌های سفارشی برای چنین کاربردهایی اغلب صندلی تماشاگر گفته می‌شوند.


صندلی‌های اپن در بازار رشد زیادی داشته است و خرید آنلاین در حال افزایش است. به منظور سفارش مشتریان می‌توانند طیف گسترده‌ای از پارچه‌ها و مدل‌ها را مشخص کنند و همچنین گزینه‌های دیگری مانند ارتفاع و استراحت پای سفارشی را مشخص کنند. هر دو نوع صندلی بار چوبی و فلزی، از جمله سبک‌های ضدزنگ و کروم و ویژگی‌های ارتفاع قابل تنظیم، وجود دارد. بسیاری از اپن‌های آشپزخانه 2 لایه هستند که نیاز به صندلی‌هایی مخصوص با ارتفاع خاص دارند. نکته اصلی این است که شما برای پیشخوان که می‌خواهید صندلی را در آن قرار دهید، ارتفاع مناسب را در نظر بگیرید. به همین دلیل انتخاب صندلی باری که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد بسیار مهم است.
تنها تفاوتی که بین صندلی اپن و صندلی بار وجود دارد ارتفاع آن‌ها می‌باشد که اصولا صندلی بار بلندتر از صندلی اپن است. نکته مهم این است که باید افراد قبل از خرید ارتفاع و مدل اپن یا پیشخوان خود را بررسی کنند. برای ارتفاع این فرمول استفاده می‌شود که معمولا قسمت بالای صندلی تا زیر سطح پیشخوان باید 9 تا 13 سانتی‌متر فاصله داشته باشد. البته این فرمول ممکن است برای صندلی‌هایی که محلی برای استراحت پا دارند درست نباشد که البته برای بسیاری از افراد مهم نیست اما برای برخی که از صندلی استفاده زیادی می‌کنند قرار گرفتن و استراحت پا، نکته مهمی ‌محسوب می‌شود. صندلی‌های اپن باید قابلیت چرخش هم داشته باشند که البته این ویژگی در صندلی‌های فلزی وجود دارد. هنگام انتخاب رنگ برای صندلی‌های خود، باید هم قاب و هم رنگ صندلی را در نظر بگیرید، بنابراین معمولاً افرادی که به دنبال انواع مختلف رنگ صندلی توجه دارند، واقعاً به رنگ صندلی دقت می‌کنند. صندلی بار یا اپن در رنگ‎بندی‌های زیادی در بازار وجود دارد.


نگاه کلی به صندلی‌های بار یا اپن نمونه‌هایی از این صندلی‌ها را می‌توان در دوران سنگی یافت، انسان‌ها با استفاده از صندلی‌های بلند، بر تخت پادشاهی می‌نشستند و خود را از دیگران متمایز می‌کردند. نمونه‌ای از این صندلی در مقبره‌های باستانی چین، سپس در مصر باستان یافت شده است. مصریان هم از صندلی و هم از صندلی‌های بلند و بار استفاده می‌کردند. استفاده از صندلی‌ها معمولاً برای افرادی که از وضعیت اجتماعی برتر برخوردار بودند، اختصاص می‌یافت. در حالی که نیمکت و صندلی‌های معمولی بیشتر برای زندگی روزمره و افراد معمولی استفاده می‌شد. این روند تا دوران اروپای رنسانس ادامه می‌یابد، فقط افراد خاص و ثروتمند می‌توانستند از این صندلی‌ها استفاده کنند. این صندلی‌ها به طور کلی شکل ارجح برای افراد سلطنتی در سراسر آسیا، خاورمیانه و اروپا بود، در برخی از پادشاهی‌های آفریقایی از قبیل صندلی‌های بلند طلایی اشانتی استفاده می‌شد. این روزها، این صندلی‌ها به طور فزاینده‌ای رایج شده است، و بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که از آشپزخانه به عنوان محل غذاخوری هم استفاده کنند. اپن‌ها و پیشخوان‌ها در بسیاری از خانه‌ها دارای صندلی‌هایی با پایه‌های بلند هستند که از مزایای آن‌ها می‌توان، خوش استیل بودن، پایه‌های بلند و قابل تنظیم، کاربردی، جمع و جور بودن را نام برد.

واحد توسعه و تحقیق لیدوماحساب کاربری
×

پشتیبانی آنلاین لیدوما 

× پاسخگوی سوالات شما هستیم.