نگهداری از میز و صندلی اداری - لیدوما

برای نگهداری از میز و صندلی اداری باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مشاغل اداری شامل تنوع زیادی از فعالیت‌های جسمی و روحی است. فعالیت‌های اصلی هر کار اداری را افراد اغلب در محل کار خود انجام می‌دهند. هر مکانی که کار فرد در آن انجام شود، از جمله فضاهای اداری سنتی و فضاهای اداری غیرسنتی (مثلاً دفاتر در منازل، وسایل نقلیه و مکان‌های موقتی) و همچنین مبلمان اداری، لوازم جانبی، تجهیزات، شرایط محیطی و عوامل روانی اجتماعی در این مکان‌ها حائز اهمیت هستند. علاوه بر ابعاد فیزیکی فضای کار و مبلمان، سایر فاکتورها را نیز باید در هر طراحی، سازماندهی مجدد یا جا به جایی در نظر گرفت.
مبلمان اداری، میز اداری و صندلی اداری نقش بسیار مهمی در محیط کار و اداره‌ها دارند و همین عوامل در کارایی و کیفیت محیط نقش بسزایی دارند. تمام این امکانات باعث رعایت شدن استانداردها و بالا رفتن کیفیت کار می‌شود و همچنین یک فضای مطلوبی را ایجاد می‌کند. همچنین باعث نظم‌دهی می‌شود و همه چیز درست و مرتب در جای خود قرار می‌گیرد. برای نگهداری از میز و صندلی اداری عوامل زیادی نقش دارند که برای طول عمر بالاتر این محصولات باید رعایت شوند.


اولین نکته قابل توجه این است که باید از این وسیله‌ها به درستی استفاده شود، هر چه میزان استفاده و نحوه استفاده درست‎تر باشد قطعا طول عمر این مبلمان و طراحی‌ها بالا می‌رود. همچنین ساخت و طراحی و استانداردهای این میز و صندلی‌ها نکته مهمی در افزایش طول عمرشان است. برای افزایش طول عمر و نگهداری مناسب و خوب باید مبلمان و وسایل مورد نیاز یک شرکت یا اداره در معرض تابش نور خورشید نباشد و یا اگر چاره‌ای نیست، مدیر یا کارکنان می‌توانند روی آنها را با کاوری پوشش دهند تا آسیبی نبینند. نکته بعدی که بسیار هم مهم بوده انتخاب درست رنگ میز و صندلی و دکوراسیون بوده زیرا هر چه رنگ روشن باشد مخصوصا اگر رفت و آمد زیادی وجود دارد طبیعی است که این وسایل خیلی زود کثیف می‌شوند و به همین دلیل آنها را باید زیاد شستشو داد که همین مسئله باعث فرسودگی آنها می‌شود. البته نظافت به موقع باعث تمیزی و نو ماندن این وسیله‌ها است و در کل یک محیط تمیز و شیکی را به نمایش می‌گذارد. وقتی در مورد مبلمان اداری فکر می‌کنید، یکی از اولین مواردی که باید در نظر داشته باشید میز و صندلی‌های اداری هستند. انواع و اقسام میزهای اداری مختلف وجود دارد. همچنین طیف گسترده ای از طرح‌های صندلی اداری اعم از صندلی‌های همایش تا صندلی‌های اجرایی که در ادامه مطلب به آنها می‌پردازیم.

میز اداری

میز اداری در طیف گسترده‌ای از دسته‌ها طبقه‌بندی می‌شود. از میزهای باریک و ساده تا میزهای سنگین و سلطنتی که به طور کامل فضای محیط را اشغال می‌کند. نوع میزهایی که انتخاب می‌شود، به محیط و فضای مورد نظر بستگی دارد.
میزهای تحریر، میزهای روباز با حداقل حافظه و یک میز کار بزرگ هستند. میزهای تحریر برای قرار دادن در کنار دیوار یا وسط محیط اداری مناسب هستند. این میز طراحی شده برای لپ تاپ بهتر از یک کامپیوتر رومیزی برای کارهای اداری است. ظاهری با طراحی ساده و کارآمد که تقریباً در هر مکانی می‌توان از آنها استفاده کرد.
در یک محیط مدرن اداری، میزهای رایانه‌ای کاربردی‌ترین و سودمندترین میزها به شمار می‌روند. این میزها فضای کافی برای کامپیوتر و مانیتور و همچنین ذخیره سازی لوازم جانبی کامپیوتر، کابل‌ها و لوازم جانبی مورد نیاز شما را فراهم می‌کند. مانند میز تحریر بوده، برای کارایی و سادگی در کار ساخته شده است، اما فضای اضافه برای قطعات سخت‌افزاری نیز در این میز وجود دارد. قسمت‌های اصلی شامل یک سطح برای صفحه کلید و فضای ذخیره سازی بزرگ برای CPU است. گفته می‌شود، بیشتر افراد دیگر رایانه‌های دسکتاپ بزرگی ندارند و در عوض از لپ تاپ و تبلت استفاده می‌کنند، زیرا آنها توان محاسباتی کافی برای مدیریت همه چیز به صورت دیجیتال دارند. همین امر میز کامپیوتر را منسوخ می‌کند، زیرا به ویژگی‌های میز رایانه مانند سطح صفحه کلید و بخش ذخیره سازی CPU نیاز ندارید. با این وجود، شما هنوز هم می‌توانید یک میز کامپیوتر برای خانه خود تهیه کنید. میز اجرایی سلطنتی قطب مهم دفتر محسوب می‌شود. این نمونه‌های چوبی حک شده با وجود بسیاری از کشوها و سطح بزرگ، حس شکوه و جذابیت بی انتها را به وجود می‌آورند که این میز را از میزهای دیگر متمایز می‌کند. میزهای Credenza، همان طور که از نام آن پیداست، یک میز استوانه‌ای شکل که همراه کمد بوده است. این قطعه از مبلمان اداری است که به طور معمول برای اتاق ناهارخوری یا اتاق‌های نشیمن هم کاربرد دارد که استفاده از آنها بسیار کار آمد بوده و هنگامی که با یک میز همراه شود، مزایای یک مبلمان کامل را بدست می‌آورد، تا زمانی که فضای نگهداری آن هم فراهم باشد. میز کاری که اغلب در ادارات و شرکت‌ها استفاده می‌شوند، می‌تواند طیف گسترده ای از سبک‌ها و اشکال را شامل شود: میز مستطیل، میز L شکل، میز U شکل، و دکوراسیون میز‌های بزرگ.

صندلی اداری

صندلی‌های اداری چیزی است که همه آن را می‌شناسند و از آن استفاده می‌کنند. آنها همیشه در محیط کارهستند. در واقعیت، آنها نقش مهمی‌ در زندگی ما دارند. آنها نه تنها بر بهره وری ما تأثیر می‌گذارند بلکه به طور مستقیم بر سلامتی ما نیز تأثیر دارند. امروزه انواع زیادی از صندلی‌های اداری برای انطباق با نیازهای مختلف مشاغل و اماکن مختلف وجود دارد. مدیران شرکت به دنبال یک صندلی اداری عالی اما راحت برای شرکت‌ها و محیط‌های کاری خود هستند. همچنین برای افرادی که به دکوراسیون محل کار خود اهمیت می‌دهند، نکته مهمی محسوب می‌شود. موارد استفاده شده در ساخت صندلی‌ها شامل: چرم (کیفیت بستگی به دامنه قیمت دارد)، روکش فوم با روکش فنری، چوب خوب برای ظاهر، فلز خوب برای ساخت بدنه آنها. پیدایش و اختراع اولین صندلی اداری به سال 1849 باز می‌گردد. در واقع، مبتکر کسی نیست جز خود چارلز داروین. داروین می‌خواست با سرعت بیشتری ابتکارات خود را تکمیل کند، بنابراین چرخ‌هایی را روی صندلی چوبی خود اضافه کرد که ایده‌ای عجیب اما کاملاً درخشان که بسیاری از افراد برای راحتی کار از صندلی چرخ دار استفاده کردند. صندلی‌های ارگونومیک به ویژه برای وضعیت جسمی و ارائه مناسب‌ترین وضعیت و برای پیشگیری از ایجاد مشکل برای افراد، در حالی که ساعات طولانی در ادارات کار می‌کنند، طراحی شده‎اند. اگرچه آنها اغلب کمی بیشتر از سایر صندلی‌های اداری گران هستند، اما سلامتی را تضمین می‌کنند، زیرا بسیاری از آن‌ها به طور خاص برای جلوگیری از اختلالات مانند اسپوندیلوز گردن رحم، کمردرد و وضعیت ضعیف و گردش خون طراحی می‌شوند. اختراع اولین صندلی ارگونومیک توسط ویلیام استامپف، ارگون، در سال 1976 اتفاق افتاد. برخلاف سایر صندلی‌های اداری در زمان خود، این شرکت با هدف فراهم کردن راحتی و پشتیبانی طراحی شده است. دارای ویژگی‌هایی مانند تنظیم ارتفاع و پشتیبانی از ستون فقرات بود.
معماران و طراحان معمولاً هنگام کار بایستی بایستند. درست مثل نشستن بیش از حد که برای سلامتی خطر دارد، ایستادن ساعت‌ها در یک زمان تأثیر منفی بر سلامتی دارد. این جایی است که صندلی‌های پیش نویس وارد می‌شوند. ساخت صندلی‌هایی که مانند میزهای ایستاده هستند، صندلی‌های پیش نویس اجازه می‌دهد تا افرادی که در حین کار ایستاده اند، بنشینند و استراحت کنند بدون این که جریان کاری خود را قطع کنند. ارتفاع آن باعث می‌شود انتقال از حالت نشسته به حالت ایستاده آسان شود. می‌توانید آسوده خاطر باشید که از پشت، اندام فوقانی و تحتانی و وزن بدن را حفظ می‌کند. این نوع صندلی‌های اداری سبک، آسان برای حرکت است و ممکن است با پشت یا بدون پشت همراه باشد. ارتفاع قابل تنظیم آن نیز اجازه می‌دهد تا پایین بیاید و از میزهای معمولی استفاده شود. تقریباً همیشه با یک جای پا همراه هستند که می‌توانید پای خود را نیز روی آن قرار دهید.
صندلی‌های دفتر چرمی‌ نیز وجود دارند، همان طور که از نام آن‌ها پیداست، به طور خاص اکثر صندلی‌های اداری چرمی هستند. آن‌ها دارای ظرافت هستند و یک سبک سنگین و شیکی را ایجاد می‌کنند، اما اغلب از سایر صندلی‌هایی که از پارچه استفاده می‌کنند گران تر هستند. انواع مختلفی از صندلی اداری چرمی وجود دارد: چرم پلی اورتان - چرم PU، یا چرم فاکس، حاوی اجزای چرمی نیست، اگرچه ظاهر آن شبیه به چرم واقعی است. آن‌ها ارزان ترین در بین سه نوع صندلی اداری چرمی اند و معمولاً مقاوم در برابر ساییده شدن، ضد آب بودن، تمیز کردن آسان و بادوام هستند.


چرم پیوند یافته: همچنین به عنوان چرم بازسازی شده نیز شناخته می‌شود، چرم پیوندی با اتصال محصولات جانبی چرمی با پلی اورتان ساخته می‌شود. آن‌ها ارزان تر از چرم واقعی هستند و چیزهایی که خوب ساخته می‌شوند، جدا از چرم واقعی سخت است. با این وجود، چرم پیوندی تا زمانی که چرم اصیل آن باقی نماند دوام نخواهد داشت. نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد که می‌تواند باعث از بین رفتن و خشک شدن آن شود.
چرم اصل: این گران ترین قیمت در بین انواع صندلی‌های اداری چرمی است. زیبایی، راحتی، دوام آن‌ها بی نظیر است اما نگهداری آن نیز سخت است. مانند چرم پیوندی، صندلی چرمی اصل را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید تا از ساییده شدن آن‌ها خودداری کنید. نگهداری مناسب از چرم برای جلوگیری از به وجود آمدن فرسودگی یا حتی ساییدگی ضروری است.
از بین انواع مختلف صندلی اداری، صندلی اجرایی معمولاً پرکاربرد ترین است. دقیقاً همان طور که از نام آن پیداست، صندلی‌های دفتر اجرایی اغلب توسط افراد فرهیخته استفاده می‌شوند. طراحی ظاهری برجسته و جذاب، دارای پشتی بالا، کوسن‌های زیادی در قسمت پشت، صندلی و پیشانی است و معمولاً از مواد برتر و مرغوب، مانند چوب ریز و چرم واقعی ساخته شده است. این روزها، خط بین ارگونومیک و سایر انواع صندلی‌های اداری غالباً مبهم است. هنگامی که صحبت از صندلی‌های اجرایی است، انتظار می‌رود صندلی‌های مرغوب، آرماتورهای ضخیم، و PU یا چرم واقعی زینت بخش صندلی‌ها باشد. برخی حتی موارد اضافی مانند عملکرد چرخشی یا ماساژور سر هم دارند.
واحد تحقیق و توسعه لیدوماحساب کاربری
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×

پشتیبانی آنلاین لیدوما 

× لطفا تماس بگیرید 09198349276