صندلی اداری ارگونومی لیدوما

رعایت ارگونومی در یک صندلی اداری


تغییر فناوری سبب شده است پیری جمعیت نیروی کار رو به کاهش باشد و به تبع آن بسیاری از دانشمندان با این امر موافق هستند. ارگونومی باید در مکان‌های کاری اهمیت بیشتری کسب کند. این امر به ویژه در مورد کارهای اداری صادق است تغییرات گسترده‌ای هنگام اتخاذ فناوری‌های جدید ایجاد می‌شود و اگرچه ممکن است افراد زیادی با ساخت و تولید محصولات جدید موافقت کنند و آن را یک نیاز واقعی برای توسعه در کارها بدانند اما از نظر علم ارگونومی، ممکن است تحولات متناقض دیگری نیز رخ دهد و ساخت و تولید چنین محصولی را نقص کند. علم ارگونومی ساخت صندلی اداری را توصیه می‌کند که علاوه بر اینکه پاسخگوی نیازهای کارمندان باشد، نحوه صحیح قرارگیری وضعیت بدن را در شرایطی که کمترین آسیب را به سلامت بدن برساند را در برمی‌گیرد.
لیدوما با استفاده از علم ارگونومیک و با در نظر گرفتن احساسات، حس‌های زیباشناختی، الهام و خلاقیت صندلی‌های اداری استاندارد را خلق می‌کند و سعی دارد شعار تبدیل اطلاعات و دانش به راه‌های تازه را در یک صندلی اداری ارگونومیک برای کارمندان اداری پدید آورد و راه‌های تازه‌ایی برای ایجاد انگیزه در کارمندان و جذب مشتریان پیدا کند.
یک صندلی اداری جذاب می‌تواند احساس جدید و لذت‌بخشی را به مکان و اطرافیان القا کند و این حس مفهوم کارآیی زیباشناختی را در یک صندلی اداری را به ما می‌رساند.

ایده ارگونومی در صندلی‌های اداری لیدوما

بیشتر اوقات، "ارگونومی" به یک چارچوب زیست پزشکی اشاره دارد که به ویژگی‌های قابل اندازه‌گیری از انسان و محیط متمرکز شده است و هدف آن کاهش تعامل و استرس ناشی در بدن است. رعایت ارگونومی از گذشته در فرهنگ و تاریخ ما مورد توجه بوده است با این تفاوت که در عصر کنونی نیازهای انسانی با گذشته تفاوت‌های چشم‌گیری کرده است و این تفاوت‌ها چه از لحاظ بصری توسط علم زیباشناختی و چه از لحاظ بررسی ابعادی توسط آنتروپومتری همواره با تغییر و تحولات مواجه است.
طراحی ارگونومی باید این اصل مهم و اساسی را در نظر بگیرد که کاربر استفاده کننده از صندلی‌های اداری به طور مداوم مدت زمانی 8 ساعت از روز خود را در حالت نشسته در پشت صندلی‌های اداری سپری می‌کند بنابراین با توجه به اینکه یک سوم از زندگی روزانه خود را در حال استفاده از صندلی‌های اداری می‌باشد طراحی صندلی اداری به عنوان یک اصل اساسی از زندگی کارمندان اداری مهم می‌باشد.
لیدوما با نظر گرفتن استفاده طولانی مدت از صندلی‌های اداری این موضوع را عمیقاً با علم ارگونومی ترکیب کرده تا شرایط مناسبی را برای راحتی و آسایش کارمندان اداری در این زمان طولانی مدت فراهم آورد.
لیدوما علاوه بر این عامل زیباشناختی را عمیقاً در طراحی صندلی‌های اداری خود به میان آورده تا ضمن اینکه آرامش را به ارمغان می‌آورد حس زیبایی، خلاقیت و نوآوری را برای کارمندان که ساعت مهمی از زندگی خود را در محل کار سپری می‌کنند به ارمغان آورده است. در واقع به طور کلی ایده اصلی ارگونومی در طراحی صندلی‌های اداری لیدوما ترکیب علم ارگونومی با علم زیباشناختی است و هدف از برقراری این رابطه در طراحی صندلی‌های اداری ایجاد آرامش کاربران و جلب رضایت آنها می‌باشد.

تفاوت صندلی‌های اداری قدیمی با عصر کنونی:

در صندلی‌های اداری قدیمی، از افراد استفاده کننده انتظار می‌رفته است که گردن و دست‌ها را در یک موقعیت ثابت قرار دهند؛ و فرد استفاده کننده از صندلی‌های اداری قدیمی برای رفع خستگی ناشی از نشستن درازمدت، ناچار به بلند شدن از روی صندلی می‌شدند و با راه رفتن و کش و قوسی که به بدن خود می‌دادند سعی در کاهش خستگی خود داشتند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که در صندلی‌های اداری قدیمی توجه‌‌ای به وضعیت نشستن صحیح کاربران و جلوگیری از خستگی ناشی از نشستن دراز مدت نشده است و می‌توان گفت تنها هدف آنها از طراحی صندلی فقط و فقط ایجاد سطحی برای نشستن بوده است.
از تفاوت‌های اساسی صندلی‌های اداری قدیمی با عصر کنونی می‌توان این چنین گفت که:
تنها هدف از صندلی‌های اداری قدیمی تنها ایجاد سطحی برای نشستن بوده است اما در عصر کنونی با مطالعات در زمینه‌های متفاوت به دیدگاه‌های وسیع‌تری رسیده‌ایم و این اصل اساسی را در نظر گرفته‌ایم که استفاده از صندلی‌های اداری در درازمدت باید اهداف والاتری از تنها سطح نشیمن داشته باشد و باید رفاه و آسایش؛ سلامت فرد استفاده کننده را هم در اولویت اولیه قرار دهیم. بر این اساس با استفاده و بکارگیری از علم ارگونومیک، ابعاد و اندازه‌های انسانی را در نظر گرفته‌ایم و صندلی اداری طراحی کرده‌ایم که مطابق با استاندارد‌های بدن انسان است و برای اینکه همیشه و در همه جا استثنا‌هایی وجود دارد که از روند معمولی و استاندارد پیروی نمی‌کنند و ما این استثنا را هم در طراحی صندلی‌های اداری خود مد نظر قرار داده‌ایم و بدین منظور در نواحی مختلف دستک‌هایی برای تنظیم ارتفاع‌ها و زاویه‌های شیب قرار داده‌ایم تا متناسب با نحوه نشستن فرد استفاده کننده صندلی اداری او قابل تنظیم باشد.
و یکی دیگر از تفاوت‌های صندلی‌های اداری این عصر با عهد قدیم بکارگیری علم زیبا شناختی است. این علم با در نظر گرفتن این امر مهم که فرد استفاده کننده از صندلی‌های اداری مدت زمان طولانی را بر روی این صندلی‌ها می‌نشیند و در واقع یک سوم از زندگی روزمره خود را با استفاده از صندلی‌های اداری سپری می‌کند بنابراین باید از لحاظ ظاهری نسبت به صندلی خود حس زیبا شناختی نیز داشته باشد تا از این بُعد نیز آرامش خاطر و حفظ روحیه داشته باشد.
علاوه بر اینکه علم زیبا شناختی در یک صندلی اداری موجب آرامش و حفظ روحیه کاربر استفاده کننده از صندلی اداری می‌شود زیبایی یک صندلی اداری موجب شکیل بودن محیط کاری می‌شود و حس امنیت و برتری محیط هم در پرسنل و هم در ارباب رجوعانی که به آن محیط رفت و آمد دارند ایجاد می‌کند.
لیدوما با رعایت این اصول سعی کرده صندلی اداری مطابق با خواسته و علایق شما طراحی کند.

اصول طراحی صندلی‌های اداری لیدوما

رعایت استاندارد مکانیزم راحتی با قابلیت امکان تطبیق صندلی‌ها ی اداری با ارگونومی مناسب و مطلوب بدن انسان جهت حفظ سلامت بدن در حین کار، پیشگیری از بروز خستگی‌های ستون فقرات و مفاصل و نیز افزایش راندمان کاربر با کمترین میزان خستگی همزمان با تولید متنوعی از انواع مبلمان اداری، تجهیزات آموزشی و صندلی‌های اداری، به عنوان هدف اصلی لیدوما قرار گرفته است.
از طرفی افزایش استقامت و دوام صندلی‌های اداری لیدما در سطح تولید و اجرای استاندارد‌ها هدف دیگری از لیدوما است و ایجاد تفاوت چشمگیری در بین رقبا شده است که این ارتقا کیفیت موجب شده است که محصولاتی از قبیل صندلی‌های اداری، تجهیزات آموزشی و سایر مبلمان اداری لیدوما در سراسر کشور طرفدارانی داشته باشد و این امر سبب صادرات آن‌ها به نواحی مختلف شده است و از این رو لیدوما جایگاه والا و ارزشمندی را کسب کرده است.

صنعت ساخت صندلی های اداری و سایر تجهیزات اداری لیدوما

صنعت ساخت صندلی به واسطه قدمت تاریخی چند هزار ساله اش در ایران همیشه مورد توجه بوده است . امروزه صاحبان این صنعت با توجه به روند مدرنیته و بهره گیری دستگاه های مدرن اروپایی و ابزار دقیق، تکنولوژی ساخت خود را همپای جهانیان به پیش می برند.
در این گذر لیدوما با همت و تلاش مضاعف کارگران پرشور و تلاش خود و طراحان و مهندسان خبره کادر اداری و مدیران مجرب و کار بلد مجموعه خود عزم خود را معطوف بر تولید مجموعه پر تنوع از صندلی های اداری و سایر تجهیزات اداری نموده اند.
لیدوما کاملا تخصصی با بهرگیری از طیف رنگ ها و پوشش های کم نظیر و اصول ارگونومیک درخششی را در صنعت ساخت صندلی های اداری و تجهیزات اداری پدید آورده است که پشتیبانی فروش و تعهدات پس از فروش از جمله تعهداتی است لیدوما در قبال مشتریان خود دارد.
واحد تحقیق و توسعه لیدوما
حساب کاربری
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×

پشتیبانی آنلاین لیدوما 

× لطفا تماس بگیرید 09198349276