تاثیر صندلی اداری لیدوما

صندلی های اداری چه تأثیرگذاری در رفتار کارمندان دارند؟

از زمان معرفی دستورالعمل‌های ارگونومیک در طراحی صندلی‌های اداری، تلاش زیادی صورت گرفته است. به همین ترتیب در صندلی‌های اداری از آنجا که این ویژگی‌های ارگونومیک باید به روش‌های مختلفی تنظیم شوند در هر صندلی اداری راه‌حل‌های مختلفی تعبیه شده است که رایج‌ترین آنها دستک‌های تنظیمات صندلی در نواحی مختلف صندلی از قبیل تنظیم ارتفاع نشیمنگاه، تنظیم زوایه تکیه‌گاه و ... می‌باشد. اغلب کاربران از همه تنظیمات صندلی‌های اداری استفاده نمی‌کنند و بیشتر از دسته تنظیم زیر صندلی‌های اداری (تنظیم ارتفاع نشینمنگاه) استفاده می‌شود. از صندلی اداری به روش ارگونومیک بهینه استفاده نکنید. زیرا نحوه نشستن هر فرد متفاوت است و این امکان در صندلی‌های اداری که نشستن طولانی مدت روی آنها صورت می‌گیرد تعبیه شده تا شرایط صندلی را بسته به نحوه نشستن تغییر داد بنابراین نیاز نیست تنها از حالت بهینه صندلی استفاده کرد.
از آنجا که اغلب دستورالعمل‌های ارگونومیک در طراحی صندلی‌های اداری، تلاش زیادی کرده‌اند تا در طراحی صندلی‌های اداری بتوانند ویژگی‌های شاخص بیشتری نسبت به سایر صندلی‌های داشته باشند، از بین آنها بالاترین میزان متمایز کردن صندلی‌های اداری از سایر صندلی‌ها، تنظیم ارتفاع صندلی است. از آنجا که این ویژگی‌های صندلی‌های اداری همه باید به روش‌های مختلف تنظیم شوند (بیشتر یک دستگیره در زیر صندلی) و از آنجا که هر صندلی اداری متفاوت است، راه‎حل‌ها تنظیمات صندلی‌ها نیز متفاوت است؛ اغلب کاربران از همه تنظیمات استفاده نمی‌کنند و بنابراین می‌توان گفت در واقع از صندلی اداری خود بهره نمی‌برند.

تاریخچه ارگونومیک:

اغلب کاربران هیچ اطلاعاتی در مورد وضعیت‌هایی که در یک صندلی اداری تعبیه شده است را ندارند. طراحی ارگونومیک یک صندلی اداری در 30 سال گذشته به یک نگرانی مهم تبدیل شده است. با انقلاب صنعتی، دغدغه بهره‌وری کارکنان در طراحی صندلی بیشتر و بیشتر شد. در حال حاضر، کارهای تحقیقاتی زیادی در حال انجام است که طراحی صندلی اداری ارگونومیک را در اختیار دارد تا بتواند شرایط کاری بهتری را برای کارکنان فراهم کند.
لیدوما در رابطه با طراحی صندلی‌های اداری اینگونه نظر دارد که:
1- زاویه و پشتی استراحت در طراحی صندلی اداری بسیار مهم است زیرا باعث استقرار وضعیت سر و گردن می‌شود.
2- تأثیر ویژگی‌های صندلی اداری مانند کنترل زاویه استراحت پشت، تنظیم ارتفاع صندلی و ... به رفتار انسان و وضعیت نشستن آنها هنگام انجام کارها متفاوت است.
3- کفی صندلی اداری باید نرم باشد ولی نه بدین صورت که فرد در آن فرو رود.
4- پشتی صندلی‌های اداری باید به گونه‌ایی طراحی شود تا گودی مقعر کمر را پر کند.
5- طول و عرض کفی صندلی‌های ادرای باید مطابق با ارگونومی تولید شود.

انواع مکانیزم بکار رفته در صندلی‌های اداری لیدوما

1- سینکرون: امکان قفل و تنظیم زاویه پشتی در 4 حالت
2- تیلت: امکان قفل و تنظیم زاویه پشتی در دو حالت
3- کلاچی: امکان قفل و تنظیم زاویه پشتی در زوایای دلخواه
انواع پنج پره‌های بکار رفته در صندلی‌های اداری لیدوما
1- پنج پر آلومینیومی‌: از جنس آلومینیوم دایکستی با قطر 660 میلیمتر
2- پنج پر کروم: از جنس فولاد ST37 و روکش نیکل کروم براق، به ضخامت 22 تا 25 میکرون
3- پنج پر رنگی: از جنس فولاد ST37 و روکش رنگ استاتیک طوسی و مشکی، به ضخامت 85 میکرون
4- پنج پر پلاستیکی: از جنس پلی آمید تقویت شده تزریقی در دو رنگ طوسی و مشکی، دارای قطر 660 میلیمتر

ابزار اندازه‌گیری آنتروپومتریک صندلی‌های اداری

آنتروپومتری فرایندی برای اندازه‎گیری ابعاد جسمی و خصوصیات جرم بدن انسان است. داده‌های آنتروپومتریک به ما کمک می‌کند تا اندازه و شکل دقیق مناسب برای طراحی صندلی اداری را دریابیم. داده‌های آنتروپومتریک در افراد مختلف متفاوت است .بنابراین، تعیین یک اندازه و شکل دقیق از یک صندلی اداری ایده‌آل یک فرایند پیچیده است. برای انجام این اندازه‌گیری، از سه ابزار مانند نوار اندازه‌گیری، مقیاس اندازه‌گیری قد و خط‌کش مقیاس استفاده می‌شود. برای طراحی صندلی اداری ارگونومیک، مهم است که اندازه‌گیری آنتروپومتریک خاص انجام شود چرا که قرارگیری کارمندان در صندلی‌های اداری که در آن احساس راحتی کنند باعث خستگی کمتر آنان در نتیجه افزایش بهروری در کار آنها می‌شود.
در کل، طراحی صندلی‌های اداری که اغلب از آن استفاده می‌کنیم، آنطور که شاید به نظرتان می‌آید راحت نیستند. به منظور حل این مشکل ، تلاش ساده‌ای برای استفاده از اندازه‌گیری‌های آنتروپومتریک مردم کشور به منظور طراحی صندلی اداری ارگونومیک انجام شده است.
ویژگی‌های ساختاری افراد استفاده کننده از صندلی‌های ادرای با توجه به تنوع جغرافیایی و جنسیت (زن، مرد) متفاوت است، در نتیجه با بررسی ابعاد انسانی مردم در نواحی مختلف کشور در مجموع به یک جمع‌بندی و استاندارد کلی برای صندلی‌های اداری رسیده‌ایم.
به منظور برآوردن خواسته مشتری، تحقیقات متعددی برای بهبود طرح صندلی ادرای ارگونومی انجام می‌شود. در بیشتر کشورها، اندازه‌گیری آنتروپومتریک نگرانی بزرگی برای طراحی صندلی‌های اداری ارگونومیک است.
لیدوما تلاش روشنی برای ایجاد صندلی اداری ارگونومیک از منظر ابعاد انسانی مردم کشور کرده است و اندازه‌گیری آنتروپومتریک مردم سراسر کشور را گرفته است و ابعاد واقعی صندلی اداری ارگونومیک مشخص کرده است.
شعار اصلی ما در زمینه صندلی‌های اداری صندلی‌های "یک اندازه برای همه تناسبات است"

در خرید صندلی‌های اداری دقت نمایید:

به دلیل استفاده از تجهیزات و صندلی‌های اداری که ارگونومیک را در محیط اداری رعایت نکرده‌اند موجب ایجاد حوادث و مشکلاتی در کارمندان می‌شود. مدیرعاملان گرامی در تهیه صندلی‌های اداری و کارشناسی باید دقت لازم را به خرج دهند زیرا راحتی و آسایش کارمندان اداری باعث افزایش بهره‌وری در کار و رفتار آنها می‌شود. مشکلات درد در ناحیه کمر، گردن، شانه‌ها یا در مجموع می‌توان گفت مشکلات درد‌ها اسکلتی و عضلانی باعث افزایش خستگی می‌شود و در نتیجه کارآیی کارمندان را کاهش می‌دهد.
با رعایت ارگونومیک می‌توان این قبیل از درد‌ها را به حداقل رساند. تاثیر رعایت ارگونومیک از دو سوی است از یک سو باعث می‌شود مصرف کننده صندلی‌های اداری که باعث بروز مشکلات و درد‌ها و خستگی‌های مکرر (ناشی از نامناسب بودن صندلی‌های اداری) می‌شوند را کنار بگذارند، از سوی دیگر خریداران و مدیر عاملان محیط‌های اداری را در روند بهره‌وری کارهایشان پشتیبانی می‌کند. در نتیجه خرید صندلی اداری با رعایت حداکثر رعایت ارگونومی، ابعاد انسانی و مقرون به صرفه بودن از وظایف اساسی مدیران نسبت به کارکنانشان است.
لیدوما با تحقیقات بسیار در این زمینه سعی کرده تمام نیاز‌های انسانی را در تولید محصولات خود از قبیل صندلی‌های اداری رعایت کند.

طراحی بهینه صندلی‌های اداری با رعایت کلیه استاندارد‌های ارگونومیکی

با بهره‌گیری روند طراحی صندلی اداری از نظر ارگونومی می‌توان طراحی‌هایی را كه با ضوابط استاندارد و یا شرایط مطلوب فاصله دارند را بررسی نمود و آن عناصری را كه موجب چنین نتیجه ای شده اند را مشخص نمود و با بكارگیری راهكارهای متناسب آن مشكلات را از بین برد و به یك طراحی بهینه دست یافت تا در كنار كسب رضایت و راحتی استفاده كنندگان از محصولات و جلب مشتریان بیشتر به درآمد اقتصادی بیشتری نیز دست یافت. جهت دستیابی به نتایج حاصل از بكارگیری اصول ارگونومیكی در طراحی و بهبود مبلمان اداری می‌توان اصول ارگونومیكی را با رویكردی مشتری مداری تلفیق نمود و با استفاده از مهندسی كَنسی و كسب نظرات مشتریان به یك طراحی كه متناسب با خواسته استفاده كنندگان و برآورده كننده الزامات ارگونومیكی نیز می‌باشد به آن طرح دست یافت.

نتیجه گیری کلی از طراحی صندلی‌های اداری

صندلی اداری باید به نحوی طراحی شده باشد تا افراد دچار كمترین آسیب دیدگی‌ها شوند و بتوانند به نحو احسن وظیفه خود را اجرا کنند. از آنجا كه، پس از مدت زمان طولانی كه کارمندان در محل كار به سر می‌برند و با خستگی ناشی از کار‌های روزانه خود به خانه باز می‌گردند، در اینجا نیز باید لوازم و مبلمان موجود در منزل به گونه ای باشند كه فرد از استفاده از آنها احساس راحتی نماید و حتی برای دیگر افراد خانواده نیز راحتی و آرامش به همراه داشته باشد.هدف از طراحی صندلی‌های لیدوما

صندلی‌های اداری لیدوما با در نظر گرفتن آنتروپومتری، خلاقیت، الهام از احساسات و حس زیبا شناختی و با هدف بهبود عملکرد کارمندان طراحی شده است. این شرکت با استفاده از رعایت اصول ارگونومیک تلاش کرده تا بهترین شرایط وضعیت قرارگیری عضلات و استخوان‌ها را در شرایط نشسته فراهم آورد. طبق نتایج به عمل آمده این موضوع به وضوح روشن گردیده است که نحوه نشستن صحیح و کاهش رفع خستگی و دردهای عضلانی باعث عملکرد و بدست آوردن نتایج بهتر در انجام امور کارها می‌شود.
در نتیجه می‌توان گفت انتخاب صندلی اداری مناسب برای کارمندان یک اصل مهم از وظایف مدیریت است تا علاوه بر اینکه باعث ایجاد حس سر زندگی و نشاط در روح و جسم کارمندان خود می‌شوند باعث افزایش بهره‌وری آنها در کارها می‌شود.
شما مدیران عزیز رعایت کامل این ارگونومیک را می‌توانید از لیدوما بخواهید.
واحد توسعه و تحقیق لیدوما
حساب کاربری
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×

پشتیبانی آنلاین لیدوما 

× لطفا تماس بگیرید 09198349276