خرید مبلمان اداری لیدوما

نکات مربوط به خرید مبلمان اداری

شاید شما قصد داشته باشید مبلمان اداری محل کار خود را تغییر داده و یا دفتر کار جدیدی بگیرید؛ شروع یک کار جدید می‌تواند برای شما مهیج باشد اما به این نکته توجه داشته باشید که تجهیز یک شرکت ممکن است اندکی پرهزینه باشد. خرید مبلمان اداری برای شرکت شما یک مسئولیت مهم است پس در انتخاب آن باید دقت لازم را داشته باشید و در ابتدا نیازهای ضروری خود را در نظر بگیرید. یک مبلمان اداری و تجهیزات مناسب علاوه بر تأمین رفاه و آسایش کارمندان، جلوه‌ی زیبایی به محیط کار شما می‌بخشد.
خرید مبلمان اداری می‌تواند روندی دشواری داشته باشد به‌ خصوص اگر مجبور باشید نظرات و درخواست‌های متفاوت در مورد سبکی که پیش رو دارید را در نظر بگیرید. راحتی کارمندان و ارگونومی از مهم‌ترین نکاتی است که نباید فراموش شود. در طراحی و تهیه‌ مبلمان اداری ممکن است سوالاتی در ذهن شما خطور کند که ما در اینجا به چند نکته طلایی قبل از خرید مبلمان اداری اشاره می‌کنیم:

- قیمت مبلمان اداری و بودجه:

اولین و مهم‌ترین فاکتور، بودجه طراحی دفتر شماست. افرادی که قصد خرید مبلمان اداری را دارند ابتدا قیمت را می‌بینند که دلیل این کار، بررسی بودجه‌ خود برای خرید یک مبلمان مناسب است. جنس، طرح و نوع این مبلمان، مشخص کننده‌ قیمت آن‌ها است. مسلماً هر چه جنس با کیفیت‌تر باشد قیمت بالاتری خواهد داشت، پس قبل از خرید هرگونه مبلمان باید هزینه را در نظر بگیرید.
- چقدر می‌توانید صرف هزینه‌ میز، صندلی و... کنید؟
- در واقع به چه تعداد از این وسایل نیاز دارید؟
- چگونه می‌توانید یک وسیله زیبا با جنس و قیمت عالی تهیه کنید؟
برنامه‌ریزی بودجه‌ از قبل، به شما کمک می‌کند بدون محدود کردن انتخاب‌های خود، بهترین کیفیت را انتخاب کنید پس اگر بودجه‌ اندکی دارید بهتر است وسایل کم ولی با کیفیت بالا جهت ماندگاری بیشتر تهیه کنید. در صورت امکان می‌توانید با افزایش بودجه‌ خود وسایل بیشتری تهیه نمایید.

- فضا:

دفتر کار خود را خالی تصور کنید، وسایل لازم از جمله صندلی‌ها، میزها، فایل‌ها و ارتباط آن‌ها را با یکدیگر در نظر بگیرید آیا برای جابجایی و همکاری کارمندان، باز و بسته شدن درب کشوها و کمدها فضای کافی وجود دارد؟ برنامه‌ریزی فضایی اتاق این امکان را به شما می‌دهد تا هنگام انتخاب مبلمان، ابعاد مناسبی را در نظر بگیرید. این بدان معنی است که شما می‌توانید بر این اساس فضا را در اولویت قرار دهید. برای فضاهای نسبتاً بزرگ برنامه‌های دو بعدی و سه بعدی مانند اتوکد این امکان را به شما می‌دهند تا از اشتباهاتی مانند خرید میزهایی که مناسب نیستند، جلوگیری کنید.
فضای اداری شما هر چه کوچک یا بزرگ باشد، با تهیه‌ وسایل با ابعاد متناسب آن فضا می‌توانید دفتر کاری ایده‌آل داشته باشید. در صورتی که تعداد کارمندان کم و فضای کوچکی دارید می‌توان از میزهای با ابعاد بزرگ‌تری استفاده کرد اما در دفتری که تعداد کارمندان بیشتر و فضا کوچکتر است باید تعداد بیشتری از میزهای اداری تهیه نمایید پس در انتخاب این میزها دقت کافی داشته باشید که خیلی کوچک و غیراستاندارد نباشند و آسیبی به کارمندان وارد نشود.

- راحتی:

در فضای کار، راحتی از اهمیت بالایی برخوردار است. در هنگام انتخاب مبلمان اداری، راحتی کارمندان باید در نظر گرفته شود. اگر همکار شما در محیط کار از نظر روحی و جسمی احساس راحتی نکند در محیط و جو دفتر تأثیرگذار است.

- استفاده طولانی مدت و چندکاره بودن:

از مبلمانی استفاده کنید که بیشتر از یک کاربری داشته باشند؛ در غیر این صورت در طول چند سال ممکن است بی استفاده شود. به طور مثال می‌توان میزهایی را نام برد که از دو سطح تشکیل شده‌اند؛ یک سطح برای صفحه کلید کامپیوتر که زیر سطح بالایی قرار می‌گیرد و در صورت نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

- پاکیزگی:

بهداشت یکی از عوامل مهم در محیط کار است پس جنس ماده‌ای که مبلمان اداری شما از آن ساخته شده را در نظر بگیرید. چیزی که لکه‌ها را نشان می‌دهد و یا تمیز کردن آن مشکل است در محیطی که پاکیزگی اهمیت دارد توصیه نمی‌شود.

- ارگونومی:

کارمندان در طول روز مشغول انجام کارهای خود هستند بنابراین تهیه یک میز و صندلی راحت برای آن‌ها ضروری است. از همه مهم‌تر طبق مطالعات متعدد، میز و صندلی‌های ارگونومیک به دلیل آسان‌تر نمودن کارها و سالم بودن بسیار مناسب هستند. از نکات ارگونومی رعایت شده در ساخت صندلی‌ها می‌توان به صندلی طبی دارای پشتی کمر و محل قرار گرفتن آرنج‌ها اشاره کرد که باید در انتخاب مبلمان اداری رعایت شوند. طراحی ارگونومیک خوب در دفتر کار ضروری است زیرا به کاهش درد و استرس کارمندان کمک کرده و با افزایش تمرکز آن‌ها در روند پیشرفت و موفقیت شرکت مؤثر است.
نه تنها آنچه که برای همکارانتان راحت است، بلکه آنچه را که مطابق با بهترین روش‌های ارگونومیک طراحی شده‌اند را برایشان در نظر بگیرید. زمانی که مبلمانی را پیدا کردید که ارگونومیک و هم راحت باشد ارزش خرید را دارد. گذشته از میز و صندلی‌های ارگونومیک، شما می‌توانید بسته به نوع کار خود سبک مورد نظرتان را اجرا کنید. به‌طور مثال اگر می‌خواهید فضایی مانند کافه داشته باشید که کارمندان بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط و همکاری داشته باشند از یک میز بزرگ و تعدادی صندلی استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید فضایی رسمی‌ جدا از هم داشته باشید مطمئن شوید که برای هر کارمند فضای مناسبی را در نظر گرفته‌اید. پس انتخاب مبلمان برای خرید باید مناسب با محیط کار شما باشد.

- سبک و زیبایی:

انتخاب مبلمان اداری برای کل فضای دفتر که رنگ با ثبات، طرح و سبکی خاص و ظاهری زیبا داشته باشد عالی به نظر می‌رسد. اگر سبک و رنگ مبلمان برای هر فرد متفاوت باشد دفتر کار ظاهر خوبی نخواهد داشت و فضا را کثیف و شلوغ نشان می‌دهد پس انتخاب یک طرح ثابت برای مبلمان اداری باعث ایجاد آرامش و زیبایی در شرکت می‌شود.
از آنجایی که عملکرد برای شما مهم است باید مبلمانی را انتخاب کنید که نشان‌دهنده‌ی نوع عملکرد کسب و کار و شرکت شما باشد به عنوان مثال اگر شما یک مدیر هستید، به یک میز اداری مدیریتی احتیاج خواهید داشت.

- از کارمندان بخواهید تست کنند:

حضور یک یا دو نفر از کارمندانتان هنگام خرید مبلمان اداری می‌تواند شما را در انتخاب مبلمانی مناسب کمک کند. از آن‌ها بخواهید نکات برجسته‌ی مبلمان انتخابی را با چیزی که استفاده می‌کنند مقایسه نمایند و به این موضوع اهمیت دهید که آن‌ها چه چیزی دوست دارند و چه چیزی مطابق میل و سلیقه‌ی آن‌ها نیست و دلیلشان چیست. وجود تعدادی از افراد در هیئت‌مدیره می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های درست مؤثر باشد و چه کسی بهتر از افرادی که از مبلمان استفاده می‌کنند، می‌توانند در این تصمیم‌گیری‌ها کمک کنند؟

- نمایندگی چه پشتیبانی می‌کند؟

حمایتی که از طرف فروشنده مبلمان اداری جانب شما می‌شود به همان اندازه مبلمان مورد نظر شما اهمیت دارد.
- چه نوع ضمانتی ارائه می‌دهند؟
- اگر هنگام حمل و نقل آسیبی به مبلمان وارد شود چگونه تعمیر می‌شود؟
- چه خدماتی برای تحویل، مونتاژ، راه‌اندازی و نصب ارائه می‌دهند؟
پس در انتخاب کالا و نمایندگی مناسب دقت کافی داشته باشید و از خدمات پس از فروش آن‌ها آگاه باشید.

- نیازهای کارمندان را در نظر بگیرید:

هنگام انتخاب مبلمان، یکی از مهمترین چیزهایی که باید در مورد آن فکر کنید کاربر نهایی است. از خود بپرسید چه نوع وسیله‌ای به کارمند کمک می‌کند تا مسئولیت‌های خود را به درستی انجام دهد و بر اساس تصمیمات خود انتخاب‌هایتان را انجام دهید.
آیا خرید قفسه‌ها و کمدها واقعاً ضروری است یا اکثر شرکت‌ها مدارک خود را در سیستم ذخیره می‌کنند؟ فکر کردن به این موارد شاید ساده به نظر برسد و به همین دلیل غیر ضروری است اما این مهم است که نیازهای خاص کارمندان را مشخص کنید تا بعد از خرید احساس پشیمانی نکنید.
خرید مبلمان جدید برای دفتر کار تصمیمی نیست که بخواهیم ساده از آن رد شویم. انتخاب‌هایی که می‌کنیم در محیط کار، راحتی کارکنان و روند شیوه‌ی کار کردن بسیار مؤثر است. اگر به موارد بالا توجه کنید مطمئن می‌شوید که خرید مناسبی انجام داده‌اید.
در ادامه به تعدادی از مبلمان اداری اشاره می‌کنیم و نکاتی که در انتخاب آن‌ها باید در نظر گرفته شوند را بیان خواهیم کرد:

انتخاب میز اداری در خرید مبلمان اداری:

مهمترین قسمت مبلمان اداری هر دفتر کاری، میز اداری آن است که می‌توان از این قبیل به دو نوع میز مدیریت و میز کارمندی اشاره کرد. میزهای اداری باید اصولی طراحی شوند به‌طور کلی حداقل طول یک میز باید 120 سانتی‌متر و حداقل عرض 80 سانتی‌متر در نظر گرفته شود و یک میز ایده‌آل طول 160 سانتی‌‌متر و عرض 80 سانتی‌متر دارد. برای اینکه میز کار شما عمر طولانی‌تری داشته باشد می‌توانید از میزهایی از جنس ام‌دی‌اف استفاده نمایید این نوع از میزها علاوه بر مستحکم و بادوام بودن نسبت به سایر متریال‌ها، مقرون به صرفه هستند.

انتخاب صندلی اداری در خرید مبلمان اداری:

در هنگام خرید صندلی اداری مناسب نکاتی را در نظر بگیرید تا انتخاب درستی داشته باشید این نکات عبارتنداز:
- صندلی اداری مناسب باید دارای پشت سری باشد.
- نشیمنگاه یک صندلی مناسب مدل آبشاری داشته باشد.
- قابل تنظیم باشند.
- صندلی‌های مناسب کار باید به سمت عقب خم شوند تا هنگام کار با کامپیوتر برای راحتی کار زاویه 110 درجه ایجاد نمایند.
- برای کاهش درد کمر، پشتی صندلی اداری باید انحنای s شکل داشته باشد و در ساخت صندلی بهتر است نشیمنگاه و پشت صندلی از متریال مناسب و ضدتعریق استفاده شود.
- قسمت نشیمنگاه صندلی اداری باید نرم و راحت باشد نه در حدی که شخص مانند مبل راحتی در آن فرو رود.
بعد از انتخاب مبلمان مناسب، جهت هر چه بهتر شدن فضای اداری باید نکاتی را در نظر بگیرید که در اینجا به چند نکته اشاره می‌کنیم:

نور: نورپردازی نکته‌ای است که بسیاری از افراد هنگام طراحی فضای اتاق خود از آن غافل می‌شوند اما این یکی از مهم‌ترین جنبه‌هاست که نباید فراموش شود. هر دفتر کاری صرف نظر از اینکه در اتاق چه تعداد پنجره وجود دارد، به نور و چراغ قابل ملاحظه‌ای نیاز دارد. اگرچه پنجره‌های زیاد اتاق باعث می‌شود نور زیادی وارد اتاق شود اما تعبیه‌ی روشنایی‌های قوی در قسمت‌های مناسب اتاق جهت اذیت نشدن کارمندان ضروری است و همچنین برای روشن‌تر شدن فضا می‌توانید روی میز هر کارمند یک لامپ زیبا قرار دهید.
مطالعات نشان می‌دهد که مقدار مناسبی از نور توانایی تغییر خلق‌و‌خو و رفتار را در افراد دارد که باعث می‌شود کارمندان در آن محیط احساس خوشایندی داشته باشند. تأثیر روانی که نور می‌تواند بر بدن ما داشته باشد عمیق است و می‌تواند حالات، نحوه‌ی خوابیدن، اشتها و موارد دیگر را درون ما تغییر دهد.

رنگ دیوار: طبق روانشناسی رنگ‌ها، رنگ ابزار ارتباطی قوی است و بر خلق‌و‌خو و روحیه هر شخص تأثیر می‌گذارد. برخی از رنگ‌ها باعث افزایش متابولیسم و فشار خون می‌شوند. رنگ‌های خنک و روشن فضا را پر انرژی می‌کنند که این امر روی کارمندان می‌تواند تأثیر خوبی داشته باشد. براساس یک مطالعه، رنگ‌های خاکستری و بیش از حد روشن احساس افسردگی و اندوه را در زنان و مردان القا می‌کند. از طرفی رنگ‌های ملایم آبی و سبز آرامش‌بخش بوده و به بهبود تمرکز کمک می‌کند چنین رنگ‌هایی باعث خوشحالی کارمندان می‌شود و در عملکرد کار آن‌ها تأثیر مثبتی خواهد داشت.

استفاده از فضای سبز: آیا می‌دانید که گیاهان در شاداب بودن روحیه‌ی شما مؤثر هستند؟ یک محیط کاری سبز 15% روند پیشرفت کار شما را افزایش داده و در تمرکز کارمندان تأثیر بسزایی دارد. گیاهان هوا را تصفیه کرده و در روحیه، عواطف و احساسات کارمندان در انجام وظایف خود کمک می‌کنند پس برای هرچه بهتر شدن محیط کاری خود از گیاهان استفاده نمایید.
واحد تحقیق و توسعه لیدوماحساب کاربری
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×

پشتیبانی آنلاین لیدوما 

× لطفا تماس بگیرید 09198349276