انتخاب گاوصندوق لیدوما

انواع مختلف گاوصندوق‌ و راهنمای انتخاب بهترین نوع آن

مردم در سرتاسر این کره‌ی خاکی از صندوق‌هایی ایمن به نام گاوصندوق برای نگهداری و حفاظت از لوازم ارزشمندی که دارند، استفاده می‌کنند. برخی از صندوق‌های سپرده ایمنی که در بانک‌ها و مراکز مالی دیگر تعبیه شده است استفاده می‌کنند و برخی نیز ترجیح می‌دهند اسناد، مدارک یا جواهرات خود را در گاوصندوقی ایمن چه در خانه یا محل کار خود نگهداری کنند.
با وجود اینکه نگهداری از لوازم ارزشمند در صندوق امانات سازمان‌های مالی، امنیت بیشتری دارد اما محدودیت اصلی آن عدم دسترسی سریع به لوازم داخل آن است. هم‌چنین این موسسات هر زمانی که شما اراده کنید باز نیستند و نمی‌توان از خدمات آنها استفاده کرد.
ساخت گاوصندوق‌ها برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم میلادی و در انگلستان آغاز شد. اولین گاوصندوق‌ها تنها با یک هدف و عملکرد، آن هم برای پیشگیری از سرقت ساخته شدند. اما خیلی زود، ویژگی‌هایی مانند نسوز بودن، مقاومت در برابر حوادث مختلف، قفل‌های متنوع و ... در طراحی این گاوصندوق‌ها مورد توجه قرار گرفت.
با وجود لوازم ارزشمند گوناگون که احتیاج به نگهداری ایمن دارند، گاوصندوق‌های متنوعی نیز طراحی و ساخته شده‌اند که پاسخی برای نیازهای ما در زندگی باشند. در این مقاله با لیدوما همراه شوید تا معرفی کاملی از انواع این گاوصندوق‌ها را ارائه دهیم.

انواع گاوصندوق‌ها

گاوصندوق خانگی

وقتی می‌دانیم که اسناد و مدارک ما باید در دسترس باشند و هر زمان که بخواهیم به آنها دسترسی داشته باشیم، مطمئنا همگی به نگهداری آنها در خانه بیشتر گرایش داریم. مشکل اینجاست که هر چند کم اما همیشه احتمال حوادثی مانند آتش‌سوزی یا حوادث مترقبه مانند زلزله، سیل، طوفان یا سونامی وجود دارد و از بین رفتن مدارک، ادامه زندگی پس از آنها را دچار مشکلاتی جدی می‌کند. اینگونه حوادث به سادگی همه آنچه سال‌ها برای بدست آوردنشان تلاش کرده‌اید را نابود می‌کنند.
به علاوه، در صورت نگهداری از لوازم ارزشمند خود در خانه همیشه خطر سرقت نیز وجود دارد. اگر می‌خواهید از آنها در خانه نگهداری کنید و خیالتان نیز راحت باشد، خرید گاوصندوق خانگی برای شما یک اولویت محسوب می‌شود.
می‌توان از گاوصندوق خانگی برای نگهداری پول نقد، ارز، جواهرات و اسناد و مدارک مانند وصیت نامه، مدارک دانشگاهی و تحصیلی، سند خانه و ملک، سند ازدواج، شناسنامه‌ها، کارت‌های اعتباری یا اسناد پزشکی استفاده کرد.
گاوصندوق خانگی، از سرقت هویت شما بدلیل از دست رفتن مدارک شناسایی پیشگیری می‌کند. هم‌چنین، در صورت پیش آمدن حوادثی مانند آتش‌سوزی یا سیل، از آسیب دیدن این مدارک با ارزش پیشگیری می‌کند. در مجموع داشتن یک گاوصندوق در خانه یا محل کار، راحت‌تر از استفاده از صندوق امانات است، چرا که گاوصندوقی که در کنار شماست، همیشه دسترسی ساده‌ای به اسناد و مدارک را برایتان فراهم خواهد کرد.

گاوصندوق کوچک

این گاوصندوق‌ها به طور کلی به قدری کوچک هستند که به راحتی زیر تختخواب قرار می‌گیرند. اما معمولا برای نگهداری برخی لوازم ارزشمند انتخاب خوبی محسوب می‌شوند. بسیاری از افراد از آنها برای نگهداری پول نقد، جواهرات یا لوازم ارزشمند دیگر استفاده می‌کنند.
این گاوصندوق‌های کوچک باید درب و دیواره‌هایی ضخیم داشته باشد و هنگام خرید دقت کنید که impact rating آن بالا باشد، یعنی در صورتی‌که از ارتفاع زیادی روی زمین پرتاب شود، نمی‌شکند.

گاوصندوق لوازم شخصی

این گاوصندوق‌ها برای نگهداری از لوازم شخصی شما مانند پول نقد و هرگونه مدارک مهم که نیاز دارید طراحی شده‌اند. کارت شناسایی، پاسپورت، سند و اوراق بهادار خود را در این گاوصندوق‌ها نگهداری کنید تا خیالتان از بابت آسیب ندیدن آنها راحت باشد.
از آنجایی که این گاوصندوق‌ها برای نگهداری از اسناد و لوازم الکترونیک کوچک ساخته شده‌اند، اکثرا کوچکتر از انواع دیگر هستند که این موضوع باعث می‌شود که بسیار راحت بتوانید آنها را با خود حمل کنید یا در منزل جابجا کنید. اگر قصد تهیه کردن گاوصندوقی برای لوازم شخصی خود دارید، حتما به نسوز بودن و ضد آب بودن توجه کنید تا نگران آسیب دیدن آنها در صورت آتش‌سوزی یا ورود سیل به خانه نباشید.

گاوصندوق اسلحه

تمام مراکزی که بخش امنیتی آنها سلاح گرم نگهداری می‌کنند به این گاوصندوق‌ها نیاز خواهند داشت تا هرگز به دست غریبه‌ها نیافتد. گاوصندوق اسلحه در سایزهای مختلفی ساخته می‌شود، از سایزهای کوچک که برای نگهداری از سلاح‌های دستی و کوچک عالی هستند تا سایز بزرگ ایستاده که برای سلاح‌هایی مانند انواع مسلسل‌ها کاربرد دارند.
گاوصندوق‌‎های اسلحه‎ که از کیفیت خوبی برخوردار هستند، معمولا در داخل طبقاتی برای قرارگرفتن لوازم جانبی و عدم برخورد سلاح‌ها با یکدیگر دارند. با وجود اینکه می‌توان سلاح‌ها را در هر گاوصندوقی نگهداری کرد، بهترین راه برای اطمینان از نگهداری مناسب اسلحه، خرید یک گاوصندوق اختصاصی مخصوص اسلحه است.

گاوصندوق مخفی

بعضی افراد می‎خواهند گاو صندوق خود را از دید دیگران پنهان نگه دارند و کسی متوجه وجود گاوصندوق آنها نشود. برای این کار، بهترین راه خرید یک گاوصندوق مخفی است. این گاوصندوق‌ها به شکل مبلمان معمول ساخته می‌شوند و در عین حال ویژگی‌های امنیتی در آنها بکار گرفته شده است. می‌توان به سادگی از این گاوصندوق ها در اتاق نشیمن استفاده کرد.

گاوصندوق قابل حمل

اگر نیاز به حمل برخی لوازم با ارزش خود در هنگام مسافرت دارید، استفاده از یک گاوصندوق قابل حمل می‌تواند خیال شما را راحت کند. این گاوصندوق‌ها به قدر کافی کوچک هستند تا حمل و جابجایی آنها حتی هنگامی‌که پر هستند مشکلی برای شما ایجاد نکند. از آنجایی که برای قابل حمل بودن طراحی شده‌اند، معمولا یک دستگیره محکم دارند و یک سینی بخش‌بندی شده که بتوانید هر وسیله را در یک قسمت بگذارید تا به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. از جواهرات گرفته تا سکه‌های قدیمی یا داروها، گاوصندوق قابل حمل برای نگهداری از آنها انتخاب عاقلانه‌ای است.

گاوصندوق سپرده‌‌گذاری (قلک)

همه ما تا به حال قلک داشته‌ایم، اینکه چقدر در جمع‌آوری پول‌هایمان موفق بوده‌ایم کاملا متفاوت است. نکته مثبت این گاوصندوق‌ها در واقع این است که می‌توانید به سادگی و بدون باز کردن درب این گاوصندوق، پول‌های خود را وارد آن کنید، درست مثل قلک. اگر همیشه سعی می‌کنید تا کمی پول پس‌انداز کنید و موفق نمی‌شوید، پیشنهاد ما خرید یک گاوصندوق قلکی و نوشتن رمز آن در جایی که دسترسی راحتی به آن نداشته باشید است تا در صورت عدم ضرورت به سراغش نروید. پول‌هایی که داخل گاوصندوق سپرده‌گذاری خود قرار می‌دهید قابل دسترسی هستند اما همین که برای برداشت آنها باید گاوصندوق خود را کاملا باز کنید، همین موضوع شما را به ذخیره بیشتر پول تشویق می‌کند.

گاوصندوق دیجیتال

گاوصندوق‌های دیجیتالی گزینه‌های متنوعی برای قفل کردن را در اختیار شما قرار می‌دهند و به اندازه‌ای بزرگ هستند که یک دوربین دیجیتالی به سادگی در آن جای می‌گیرد. شما می‌توانید گاوصندوق دیجیتالی خود را بر روی زمین ثابت کنید یا بروی دیوار نصب کنید تا خیالتان از امنیت لوازم داخل آن دو چندان راحت شود. شما می‌توانید عددی چندین رقمی را برای قفل کردن گاوصندوق دیجیتالی خود تنظیم کنید که امنیت آن را بالا می‌برد و تا وقتی تراشه کامپیوتری آن اجازه ندهد قرار نیست کسی بتواند به محتویات داخل آن دسترسی داشته باشد.

گاوصندوق کشویی

این گاوصندوق‌ها به قدری کوچک هستند که به سادگی درون کشو قرار می‌گیرند و به همین علت نیز چنین نامی برایشان برگزیده شده است. با وجود اینکه به طور کلی در فروشگاه‌ها و رستوران‌ها از این سبک گاوصندوق استفاده می‌شود، اگر لوازم ارزشمندی را در خانه و داخل یک کشو نگهداری می‌کنید، استفاده از این گاوصندوق‌ها نمی‌تواند خالی از لطف باشد. این گاوصندوق‌ها اکثرا به وسیله یک کلید باز و بسته می‌گردند و با وجود اینکه فضای زیادی برای لوازم بزرگ ندارد اما قطعا برای نگهداری لوازم ارزشمند کوچک امنیت بیشتری نسبت به رها شدن در یک کشو را تامین می‌کند.

گاوصندوق مدارک

گاوصندوق مخصوص اسناد و پوشه‌ها، بهترین راه برای نگهداری از فایل‌های اطلاعات ارزشمند شماست. این گاوصندوق‌ها در عین حال که بسیار ایمن و محکم هستند، قابلیت حمل و نقل آسانی نیز دارند. طراحی این گاوصندوق‌ها برای نگهداری از پوشه‌ها با بیشترین امنیت به شکلی کامل صورت گرفته است. دستگیره‌ای برای حمل آسان و یک قفل همراه با کلید امنیت اسناد شما را تامین می‌کند. فرقی نمی‌کند چه اسنادی را در حال جابجا کردن هستید، از سند ملک گرفته تا اسناد پرداخت مالیات، حمل این برگه‌ها درون چنین محفظه‌های ایمنی همیشه خاطری آسوده برای شما به ارمغان می‌آورد.

گاوصندوق انحرافی

این گاوصندوق‌ها راهی عالی برای نگهداری از لوازم ارزشمند کوچک بدون کوچکترین جلب توجه است. حتی شاید جالب باشد بدانید برخی از این مدل گاوصندوق‌ها را به شکل یک تکه سنگ بزرگ طراحی می‌کنند و در باغ یا باغچه خانه قرار می‌دهند و معمولا کلیدهای یدکی خانه را آنجا قرار می‌دهند. هم چنین مدل‌های دیگری که با لوازم دیگر خانه هماهنگ باشد و بتوانید در بخش‌های دیگر خانه از آنها استفاده کنید نیز ساخته و طراحی شده‌اند. برخی مواقع بهترین راه برای پنهان کردن وسایل از چشمان کنجکاو، قرار دادن آنها در مقابل دید و درون یک گاوصندوق انحرافی که کاملا شبیه یک کتاب ساخته شده، است.
هم‌چنین این صندوق‌ها همگی دارای یک قفل هستند تا از محتویات داخلشان کاملا حفاظت نمایند. حمل و جابجا کردن آنها نیز ساده خواهد بود. به خاطر اندازه کوچکی که دارند برای نگهداری لوازم بزرگ گزینه خوبی محسوب نمی‌شوند اما برای لوازم کوچکی مانند حافظه‌های یو اس بی، پول، سکه و جواهرات گزینه خوب و جالبی به نظر می‌رسد.

گاوصندوق دیواری

اگر به یک گاوصندوق پنهان که به راحتی در دسترس باشد نیاز دارید، احتمالا بهترین گزینه برای شما گاوصندوق دیواری است. آنها به سادگی درون یک جایگاه از پیش ساخته شده در دیوار جای می‌گیرند و به راحتی با یک تابلو یا نقاشی پوشیده می‌شوند و از نظرها پنهان می‌گردند. انتخاب خوبی برای نگهداری از لوازم نه چندان بزرگ و ترجیحا باریک مانند اسناد و مدارک یا جواهرات.

انواع قفل گاوصندوق‌ها

قفل ترکیبی گاوصندوق

گاوصندوق‌هایی که قفل ترکیبی دارند، برای باز شدن لازم است تا شخص ترکیب درست اعداد را مانند شماره‌گیری تلفن‌های قدیمی با چرخاندن دسته آن وارد کند. اگر اعداد به درستی وارد نشوند، یا قفل برای دفعات زیادی به یک سمت چرخانده شود، قفل گاوصندوق رها نخواهد شد و درب آن باز نمی‌گردد. برخی گاوصندوق‌هایی که قفل ترکیبی دارند، به یک کلید نیز برای باز شدن نیاز خواهند داشت، در حالی‌که برخی دیگر تنها بر پایه قفل ترکیبی کار می‌کنند.
اگر گاوصندوق شما تنها با یک سیستم قفل ترکیبی حفاظت می‌شود، دیگر نگران گم شدن کلید نخواهید بود و همیشه به سادگی با در ذهن نگه داشتن اعداد رمز، امنیت لوازم شخصی خود را تامین می‌کنید. اکثر قفل‌های ترکیبی هنگام خرید یک رمز دارند و این رمز بعدها قابل تغییر کردن نیست.

قفل الکترونیک

این گاوصندوق‌ها یک صفحه کلید دارند تا کاربر با فشردن اعداد رمز بتواند درب آن را به راحتی باز کند. این رمزها با فشردن یک سری کد قابل تغییر خواهند بود تا مصرف‌کننده بتواند به راحتی قفل منحصر بفرد و دلخواه خود را بروی آن تنظیم کند. این قابلیت در مواقعی که به شخص سومی کد را برای دسترسی به درون گاوصندوق می‌دهید و می‌خواهید بعدا با تغییر آن خیال خود را راحت کنید مناسب است. هم‌چنین، در صورتی که احساس کردید کد شما امنیت سابق را ندارد یا ممکن است کسی شما را هنگام وارد کردن آن دیده باشد، می‌توانید به سادگی با تغییر آن آرامش خاطر خود را احیا کنید.

قفل کلیدی

گاوصندوق‌هایی که برای باز و بسته شدن به یک کلید احتیاج دارند، کنترل کسانی که به آن دسترسی دارند را بسیار ساده می‌کنند. به علاوه، مزیت این گاوصندوق‌ها نسبت به آنهایی که از یک رمز استفاده می‌کنند این است که در صورت فراموشی رمز عبور شما نمی‌توانید به محتویات داخل آن دسترسی داشته باشید، در صورتیکه با اینگونه قفل‌ها تنها لازم است که کلید خود را گم نکنید. اما بزرگترین مشکل استفاده از این گاوصندوق‌ها گم شدن کلید آنهاست. اگر به طور اتفاقی کلید خود را گم کنید، قادر به باز کردن دوباره آن نخواهید بود.

قفل بیومتریک

برای امنیت هرچه بیشتر گاوصندوق و دسترسی تنها کسانی که اجازه ورود دارند، بهترین انتخاب شما گاوصندوقی با قفل بیومتریک خواهد بود. به جای کلید، رمز یا فشار دادن دکمه‌هایی برای وارد کردن کلمه عبور، این گاوصندوق‌ها تنها با لمس اثر انگشت شما باز می‌شوند. هم‌چنین شما می‌توانید تعداد زیادی اثرانگشت برای این قفل‌ها تعریف کنید تا به هرکس که می‌خواهید برای دسترسی به محتویات آن اجازه صادر کنید. با این کار هیچگونه نگرانی از بابت دسترسی اشخاص غیرمجاز به لوازم ارزشمند خود نخواهید داشت. وقتی که برای بازکردن گاوصندوق به اثر انگشت احتیاج باشد، تنها شخصی می‌تواند آن را باز کند که پیشتر دسترسی وی تایید شده باشد و بدون حضور او غیرممکن خواهد بود. همین عامل، امنیت شما را چند برابر می‌کند.

دو قفلی

هیچ کس دلش نمی‌خواهد شخص سومی بتواند درب گاوصندوق او را به طور ناخواسته باز کند، فرقی نمی‌کند چه وسایلی درون آن قرار داده باشد؛ استفاده از گاوصندوق‌های دو قفله می‌تواند خیال شما را دو چندان آسوده کند. این گاوصندوق‌ها هم یک کلید و هم یک قفل ترکیبی دارند که دسترسی اشخاص غیرمجاز به داخل آن را دوچندان غیرممکن می‌سازد. حتی اگر به طور اتفاقی کلید خود را جا گذاشتید، نیازی نیست نگران باشید کسی بتواند درب آن را باز کند، چرا که باید ترکیب درست را نیز بدانند.
نیمه خالی لیوان درباره این سبک از قفل‌ها این است که اگر کلید را گم کنید یا ترکیب را فراموش کردید، شما نیز نمی‌توانید درب گاوصندوق خود را باز کنید. اما بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند با دوقفله کردن گاوصندوق خود خیال خود را دو چندان راحت کنند.

قفل کارتی

استفاده از گاوصندوق‌هایی که برای باز شدن باید کارت خود را بکشید، تقریبا دسترسی افراد غیرمجاز را غیرممکن می‌کند. کارتهایی که با خرید این گاوصندوق‌ها بدست می‌آورید، قابلیت تعریف کد دارند و باید همان کد را در صفحه کلید آنها نیز وارد نمایید. یعنی شخصی که کارت را در دست دارد نیز باید رمز را بداند تا بتواند درب را باز نماید. با این کار با یک تیر دو نشان می‌زنید و در واقع یک گاوصندوق دو قفله دارید که در صورت نیاز می‌توانید به سادگی کارت خود را دوباره برنامه‌ریزی کنید.

ویژگی‌های گاوصندوق

ضد آب

با وجود اینکه هیچ کس دلش نمی‌خواهد حتی به آب‌گرفتگی خانه‌ی خود فکر کند، بهتر است که برای هر احتمالی آماده باشیم، حتی اگر این احتمال به اندازه یک سیل یا ترکیدگی لوله‌ها و آبگرفتگی خانه کم باشد؛ مخصوصا اگر محل زندگی شما در خطر سیلاب یا طوفان است. وقتی به دنبال یک گاوصندوق ضدآب می‌گردید، باید مقدار و مدت زمانی که می‌تواند درون آب دوام بیاورد را بررسی کنید.
ارتفاع آب نیز مهم است، برخی گاوصندوق‌ها تا 8 اینچ آب را روی خود تحمل می‌کنند و تا 24 ساعت بدون کوچکترین آسیب درون آب می‌مانند. در حالی‌که برخی دیگر برای مدت زمان بیشتر یا کمتر طراحی شده‌اند. اگر خانه یا محل کار شما در خطر آب گرفتگی است، انتخاب یک گاوصندوق ضدآب، هوشمندانه به نظر می‌رسد.

نسوز

بسته به اینکه چه چیزهایی را در گاوصندوق خود نگهداری خواهید کرد، ممکن است به فکر نسوز بودن آن نیز افتاده باشید. اگر شما هم اسناد و مدارکی به ارزش یک عمر در گاوصندوق خود نگهداری می‌کنید، شاید بهتر باشد احتمال آتش‌سوزی را نیز در نظر بگیرید. شاید بسیاری از کسانی که دچار این حادثه شده‌اند و دارایی‌های خود را درون گاوصندوق‌های رایج قرار می‌دادند و آنها را به خاطر در نظر نگرفتن احتمال آتش‌سوزی از دست داده‌اند، هیچ وقت فکر نمی‌کردند که چنین اتفاقی برای آنها پیش آید.
گاوصندوق‌های نسوز در درجه حرارت‌های بسیار بالا را مقاومت می‌کنند، اما هرکدام تا اندازه‌ای و در درجه حرارت مشخصی بدون مشکل باقی خواهد ماند. قبل از اقدام به خرید یک گاوصندوق نسوز، حتما مطمئن شوید که به مقدار کافی در درجه‌های بالا مقاومت می‌کند و قبل از رسیدن آتش‌نشان‌ها به محل نابود نمی‌شود. با این کار و از دست نرفتن مدارک شما‌ ممکن است همیشه خود را برای خرید گاوصندوق نسوز تحسین کنید، چرا که با وجود خسارت‌هایی که دیده‌اید از بخش عظیمی از خسارت‌های احتمالی دیگر نیز با مراقبت از اسناد، مدارک، پول نقد و دسته چک خود، پیشگیری کرده‌اید.

ضد ضربه

هیچ کس دوست ندارد به این فکر کند که ممکن است شخصی گاوصندوق شما را بدزد و با ضربه قصد باز کردن آن را داشته باشد، اما متاسفانه یکی از راه‌های اصلی سرقت و دسترسی لوازم درون گاوصندوق که دزدها از آن استفاده می‌کنند، این است که گاوصندوق را دزدیده و با پرت کردن آن از ارتفاع زیاد مانند یک ساختمان به روی زمین، درب و قفل آن را می‌شکنند. وقتی که گاوصندوق با سرعت زیاد به زمین برخورد می‌کند، احتمال زیادی دارد که درب آن شکسته و محتویات داخلش روی زمین پخش گردد.
این وظیفه شماست که هنگام خرید گاوصندوق از ضد ضربه بودن آن مطمئن شوید تا با یک ضربه ناگهانی و بسیار محکم مقاومت خود را از دست ندهد. به دنبال آنهایی بگردید که حداقل تحمل افتادن از طبقه دوم را داشته باشند، چرا که پرت کردن گاوصندوق از پنجره به بیرون یکی از شگردهای سارقین است.

بسته شدن به زمین

پیچ کردن یا به هر شکل دیگری، ثابت کردن گاوصندوق بر روی زمین یکی از بهترین راه‌های افزایش ضریب امنیت آن است. گاوصندوق‌هایی که برای ثابت شدن روی زمین طراحی شده‌اند، خطر دزدیده شدن آن را به حداقل می‌رسانند.

کنترل رطوبت

بسته به لوازمی که قصد نگهداری در گاوصندوق را دارید، ممکن است نیاز به این قابلیت هم داشته باشید. با این کار خیال شما از مرطوب نشدن یا فاسد نگردیدن برخی لوازم ارزشمندتان آسوده خواهد شد.

روشنایی داخلی

داخل گاوصندوق‌ها معمولا تاریک است و دیدن و پیدا کردن لوازم همیشه چالش‌برانگیز، مخصوصا اگر گاوصندوق خود را در قسمت تاریک یا درون یک کمد قرار داده باشید. به جای استفاده از یک چراغ‌قوه برای دیدن داخل گاوصندوق در تاریکی، پیش از خرید به این نکته دقت کنید که گاوصندوق شما از داخل دارای لامپ و روشنایی باشد.
سوالاتی رایج که پیش از خرید گاوصندوق باید از خود بپرسید
- لوازمی که دورن گاوصندوق خود قرار می‌دهید چقدر ارزش دارند؟
این یک سوال اساسی است. اگر لوازمی که شما قصد نگهداری از آنها درون گاوصندوق را دارید، بسیار با ارزش، غیرقابل جایگزینی و به ارزش سال‌ها زحمت شما هستند، ممکن نیست که بخواهید آنها را درون یک گاوصندوق با امتیاز امنیت تا 5 دقیقه محافظت، قرار دهید. چرا که اکثر گاوصندوق‌های رایج و پرفروشی که در دنیا وجود دارند، توسط یک سارق ماهر به پنج دقیقه زمان و یک پیچ گوشتی بزرگ برای باز شدن احتیاج دارند. ریسک نکنید و بدانید با خرید یک گاوصندوق ارزان کاری اقتصادی نکرده‌اید.
- آیا برای نگهداری از جواهرات و ساعت‌های ارزشمند خود گاوصندوق تهیه می‌کنید؟
گاوصندوق‌هایی ظریف و قابل تنظیم برای این منظور وجود دارند که به راحتی به درون آن دسترسی خواهید داشت.
- چند وقت یکبار درب گاوصندوق خود را باز می‌کنید؟
این سوال بسیار مهمی است چرا که گاوصندوق‌هایی که به سختی باز می‌شوند و یا دور از دسترس قرار می‌گیرند انتخاب مناسبی برای شما نخواهند بود. اگر برای نگهدای از وسایلی که هر روز و هر هفته به آنها احتیاج خواهید داشت، گاوصندوق تهیه می‌کنید، سعی کنید یک گاوصندوق با قفلی راحت و ساده را انتخاب کنید. یک گاوصندوق آزاد که می‌توانید هر جایی که راحت‎تر هستید قرار دهید با قفل بیومتریک یا دیجیتالی می‌تواند پاسخ نیاز شما باشد، چرا که سریع‌تر از هر قفل دیگری باز می‌شوند.
- چه تعداد وسیله درون گاوصندوق خود قرار می‌دهید؟
اغلب اوقات، مشتریان یک گاوصندوق کوچک تهیه می‌کنند و بعدها متوجه می‌شوند که برای نگهداری تمام آیتم‌هایی که در نظر داشتند، کوچک است و باید به یک گاوصندوق بزرگ ارتقا دهند. برعکس این ماجرا نیز صدق می‌کند: مشتریان گاوصندوق‌هایی بسیار بزرگ با فضای زیاد انتخاب می‌کنند و نه تنها کاربردی برایشان ندارد بلکه به دلیل قابلیت کم جابجایی بعضا در جایی دورتر از روتین زندگی و کار خود قرار می‌دهند و دچار مشکلاتی برای دسترسی به آن می‌شوند.
با توجه به فضا، بودجه و لوازمی که قصد نگهداری در گاوصندوق دارید، سعی کنید هوشمندانه انتخاب کنید.
- آیا از اسناد، مدارک و پول نقد در گاوصندوق خود نگهداری می‌کنید؟
اگر اینطور است، انتخاب یک گاوصندوق با کیفیت نسوز می‌تواند هنگام آتش‌سوزی از اسناد شما حفاظت کند. گاوصندوق‌هایی که نسوز نیستند، خیلی زود گرما را به محتویات داخل منتقل می‌کنند و آنها را از بین می‌برند.
- با خرید گاوصندوق قصد حفاظت از لوازم خود را در برابر چه کسانی دارید؟
با وجود اینکه اکثر اوقات گاوصندوق را برای حفاظت در برابر سارقین تهیه می‌کنیم، اما برخی مواقع تنها برای دور نگه داشتن کودکان کنجکاو، مهمان‌های غریبه یا کارمندان یک مجموعه خریداری می‌شوند. اما اگر نگران سارقین هستید باید بگوییم که اکثر گاوصندوق‌های ساده به سادگی توسط آنها باز می‌شوند.
- آیا شما به یک گاوصندوق نسوز احتیاج دارید؟
این سوال مانند این است که آیا به یک خودرو ایمن احتیاج دارم؟ مشخصا پاسخ مثبت است. این قابلیت همیشه مثبت است. هزینه اضافه که شما بابت این ویژگی پرداخت می‌کنید را به چشم یک بیمه برای محتویات گاوصندوق خود بنگرید، اما در نظر بگیرید علاوه بر هزینه اضافه، وزن بیشتر و سایز بزرگتری نیز دارند. اگر این شرایط را بپذیرید، نسوز بودن مزایای دیگری مانند ضدسرقت و ضدضربه بودن را نیز با خود به همراه می‌آورد.
- آیا خانه یا محل کار شما سیستم اطفاء حریق دارد؟ اگر پاسخ مثبت است، پس نسوز بودن گاوصندوق کمتر شما را نگران خواهد کرد. عدم وجود قابلیت نسوز، باعث سبک‌تر شدن آن می‌شوند و برای طبقات بالای آپارتمان که جابجایی یک مشکل مهم است انتخاب بهتری محسوب می‌شوند.
- زمان رسیدن نیروهای پلیس تا محل گاوصندوق شما چقدر است؟
گاوصندوق‌ها فاصله زمانی بین رسیدن نیروهای پلیس و دزدیده شدن لوازم شما توسط سارق را تعیین می‌کنند. اگر شما در نزدیکی دفتر پلیس زندگی می‌کنید، این فاصله زمانی کافی خواهد بود ولی اگر گاوصندوق و دفتر کار شما در حومه شهر قرار دارند، خرید یک گاوصندوق با ضریب امنیت بالا زمان بیشتری را به نیروهای پلیس برای رسیدن به محل وقوع سرقت خواهد داد.
امیدواریم توانسته باشیم راهنمایی‌های خوبی برای خرید گاوصندوق به شما ارائه داده باشیم. برای نکته آخر شما می‌توانید بیمه کردن گاوصندوق خود را نیز در نظر بگیرید.
برای مشاوره بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید. فراموش نکنید در صورتی‌که این مقاله برای شما مفید واقع شد آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
واحد تحقیق و توسعه لیدوماحساب کاربری
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×

پشتیبانی آنلاین لیدوما 

× لطفا تماس بگیرید 09198349276