معرفی میزهای اداری

معرفی 6 میز اداری پرکاربرد

فرقی نمی‌کند شما یک دفتر اداری در اختیار دارید، یا در خانه به برخی کارها رسیدگی می کنید، انواع مختلف میز اداری وجود دارد که می‌تواند به نیازهای مختلف شما در دفتر شرکت یا اتاق مخصوص کار در خانه پاسخ دهد. حالا با گسترش فضای کاری در اینترنت بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا در خانه به برخی کارهای روزمره خود رسیدگی کنند. می‌توانید با در اختیار داشتن یکی از انواع میزهای اداری پرکاربرد برخی وظایف شغلی خود را با آسودگی در خانه یا شرکت انجام دهید.
انواع مختلفی از میزهای اداری وجود دارد که هرچه بیشتر اطلاعات درباره آنها کسب کنید، در تصمیم‌گیری دقیق‌تر خواهید بود. در این مقاله به معرفی 6 مورد از میزهای اداری پرکاربرد و نکات مهم قبل از خرید می‌پردازیم.

1. میز مدیریت

یکی از مهم‌ترین میزها در شرکت شما، میز مدیریت خواهد بود. این میز در طراحی دکوراسیون داخلی محل کار شما بسیار حائز اهمیت است. بدون شک بخش مدیریت هر شرکت از مهمترین بخش‌های آن است که انتخاب میز برای آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
قبل از هرچیز دقت کنید که چه مقدار فضا برای قرار دادن میز مدیریت در اختیار دارید، پس از آن رنگ و همخوانی آن، جنس و متریال چوب استفاده شده، طرح، ابعاد و ظاهر مناسب باید به تناسب فضا انتخاب شود.
میز مدیریت انواع متنوعی دارد که می‌توانید از بین آنها با توجه به سلیقه و بودجه‌ای که در اختیار دارید، انتخاب مناسبی داشته باشید.

2. میز کنفرانس

اگر شما اتاقی برای تبادل فکر و اندیشه یا گفت‌و‌گو با مهمانان خود دارید، میز کنفرانس نیاز شما خواهد بود. با در اختیار داشتن یک میز کنفرانس مناسب، جلسات همکاری و همچنین جلسات هماهنگی با کارکنان به خوبی برگزار خواهد شد.
برای انتخاب میز کنفرانس مناسب، ابعاد اتاق خود را در نظر بگیرید و به شکل میز نیز توجه کافی داشته باشید. می توان سه طرح کلی را راجع به میز کنفرانس در نظر گرفت که شامل موارد زیر می‌شود:

- میز کنفرانس مستطیلی

این سبک میز کلاسیک، طرحی مانند میز غذاخوری دارد. سلسله مراتب افراد نیز به مقداری در اینگونه میزها مشخص می‌شود. به این صورت که افرادی که در دو سر میز می‌نشینند، می‌توانند همه حضار را ببینند و افراد دیگر در دو سمت با توجه به اینکه با چه شخصی صحبت می‌کنند بایستی تغییر جهت دهند.
با وجود اینکه میز کنفرانس مستطیل شکل می‌تواند یکی از ساده‌ترین انتخاب‌های شما باشد، پارامترهای موجود در این میزها به خوبی ساختار شرکت و نگرش‌های آن برای همکاری را در راستای جلساتی دقیق مشخص می کند.

- میز کنفرانس U شکل

میز کنفرانس U شکل، یک مزیت اصلی دارد، همه اینگونه میزها فضای زیادی را هدر می‌دهند اما در عوض توجه حضار را به بخش باز U جلب می کنند. این طراحی برای ارائه‌ها، ویدئو کنفرانس یا معرفی محصولات بسیار عالی است. شخص ارائه‌دهنده نیز می‌تواند به راحتی به سمت هر یک از حضار بیاید، با آنها تبادل داشته باشد، یا چیزی را از نزدیکی به آنها نشان دهد.
انتخاب میز کنفرانس U شکل احساس سازندگی را به جلسات شما می آورد و کسانی که پشت آن می‌نشینند حس همکاری و هم سطح بودن و البته توجه به جلو را خواهند داشت. این میز انتخابی آگاهانه برای استفاده موثر از فضا و اتاق کنفرانس شما خواهد بود.

- میز کنفرانس گرد

بسیاری از افراد این سبک میزهای کنفرانس گرد را نمی‌پسندند اما علت آنها چیست:
a. فضای شخصی و خصوصی برای هر شخص بسیار کم است. هر کس ممکن است دفترچه یادداشت یا یک لپ‌تاپ به همراه داشته باشد و با این فضای کم ممکن است راحت نباشد.
b. اگر میز خیلی بزرگ باشد صحبت کردن با شخص مقابل بسیار سخت خواهد بود. در عین حال اگر خیلی کوچک باشد بیش از حد صمیمی و نزدیک می‎نشینند.
c. برای شخصی که صحبت می‌کند نیز ارتباط گرفتن با شخصی که کنار وی نشسته با شخصی که دورتر نشسته است، بسیار متفاوت خواهد بود.
اما با وجود تمام این موارد، میز کنفرانس گرد هنوز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و یک دلیل مهم نیز دارد: برابری. این میزها برای محیط‌های صمیمی و همکاری‌های نزدیک و تعامل با مشتری‌ها، عالی است.

3. میز کارمندی

هر کارمند روزانه حدود 8 ساعت از وقت خود را در حال کارهای خود می‌باشد و برای این منظور از میز اداری استفاده می‌کند. میز کارمندی سه ویژگی کلیدی و مهم را باید داشته باشد که در ادامه برای شما بازگو می‎کنیم. توجه داشته باشید راحتی میز و صندلی اداری می‎تواند راندمان و بازده کاری کارمندان شرکت شما و هم‌چنین خود شما را بالا ببرد.
- ارتفاع مناسب: ارتفاع میز کارمندی در بهترین حالت هم تراز با آرنج وی است. ارتفاع رایج و معمول میز کارمندی 75 سانتی‌متر از سطح زمین است. این ارتفاع برای اکثر افراد مناسب خواهد بود هر چند با استانداردهای شخصی با قد 185 سانتی‌متر تهیه شده است. برای تشخیص بهترین حالت نشستن پشت میز کارمندی، روی صندلی اداری خود بنشینید و ارتفاع آن را طوری تنظیم کنید که آرنج‌ها هم سطح با میز شما شود. در این حالت هم چنین باید پاهای شما موازی با زمین شده باشد. از شخص دیگری بخواهید تا ارتفاع عمودی زمین تا آرنج‌های شما را اندازه بزند. این اندازه بهترین و مناسب‌ترین ارتفاع میز اداری برای شما است. اگر میز شما ارتفاعی متفاوت با این اندازه دارد و با تنظیم ارتفاع صندلی نیز به حالت مناسب و راحتی نمی‌رسید، باید یک میز با قابلیت تنظیم ارتفاع و یا یک میز سفارشی با اندازه مناسب خود تهیه کنید.
- عدم وجود کشو در مقابل میز: از انتخاب میزهایی با یک یا دو کشو در زیر بخشی که قرار است روی آن کار کنید و پاهای شما آنجا قرار می‌گیرند، پرهیز کنید تا فضای کافی برای قرار گرفتن پاهای شما وجود داشته باشد. بهترین ضخامت برای میز اداری شما نهایتا 5 سانتی‎متر است.
- لبه جلویی گرد: برای جلوگیری از اعمال فشار بیش از حد به مچ دست و ساعدها در هنگام تایپ، میزی را انتخاب کنید که بخش جلوی آن نرم و گرد شکل باشد. از میزهایی با لبه های تیز اجتناب کنید.

4. میز شناور

یکی از انواع میزهای اداری که بوسیله آن می‌توان صرفه‌جویی زیادی در استفاده از فضا داشت، میز شناور است. میز شناور در واقع درون دیوار نصب می‌شود و این یعنی قرار نیست فضای زیادی توسط پایه‌های این سبک میزها هدر برود. این میزها به همراه یک پنجره با منظره‌ای زیبا، انتخابی عالی برای کار کردن در فضایی صمیمی و نزدیک با همکاران هستند.

5. میز ریاست

میز ریاست اغلب بسیار بزرگ است و فضای زیادی را تسخیر می کند. میزهای ریاست فضای کار زیادی را به همراه تعداد زیادی کشو برای قرار دادن وسایل، فضایی مخصوص پرینتر و حتی بخش‌‌هایی برای قرار دادن دکوری‌ها اشغال می‌کند. این میزها به قدری بزرگ و با ابهت هستند که صندلی مخصوص خود را می‎خواهند، یک صندلی چرمی شکل بزرگ می‌تواند به خوبی با میز ریاست شما هماهنگ شود. کشوهایی با قفل‎های مناسب برای نگهداری اسناد و مدارک نیز در اینگونه میزها تعبیه می‌شود.

6. میزهای دو طرفه

این گونه میزها برای زمانیکه کارمندان به همکاری بیشتری با یکدیگر احتیاج دارند و یا با مشتریان جلساتی کوتاه دارند، بسیار مناسب است. می‌توان میز دو طرفه را یک میز کنفرانس کوچک دانست که اشخاص روبروی یکدیگر می‌نشینند و با یکدیگر به تبادل می‌پردازند.

نکات مهم در خرید میز اداری

مسلما برای انتخاب یک میز اداری، مهم‌ترین فاکتوری که باید در نظر داشت، آسایش و راحتی آن به همراه رفع نیازهای ما برای عملکردی بهتر، هنگام انجام وظایف شغلی خود است. قبل از بررسی ویژگی‌های میزهای اداری مختلف، لیستی از انتظارات و نیازهای خود از یک میز اداری برای بالا بردن عملکرد کاری تهیه کنید. مواردی مانند اینکه کار شما چگونه است و برای انجام آن به چه مواردی نیاز دارید. سپس می‌توانید موارد دیگری مانند فضای در اختیار، بودجه و تصویری که از میز اداری ایده‌آل خود در ذهن دارید را در نظر بگیرید.
لیست اولویت‎های خود را تعیین کنید:
شغل شما چگونه است: آیا بیشتر وقت کاری شما به امور دفتری و کار با کاغذ و قلم می‌گذرد یا بیشتر با کامپیوتر خود کار می‌کنید؟ آیا بیشتر قرارهای کاری شما در دفتر صورت می‌گیرد و یا ارباب رجوع دارید؟
کار شما به چه مواردی احتیاج دارد: آیا از پرینتر استفاده می‌کنید؟ آیا بیش از یک کامپیوتر نیاز دارید یا فضایی بیشتر برای پوشه‌ها و مدارک خود نیاز دارید؟ آیا همکاران شما برای هماهنگی‌های مختلف به شما مراجعه می‌کنند؟
موارد زیر را در نظر بگیرید:
- نیازهای شخصی شما در هنگام کار
- فضایی که در اختیار دارید
- بودجه در دسترس
- شکل و شمایل دلخواه شما
اگر شما هم سفرهای کاری زیادی دارید و یا زمان‎های زیادی را در خارج از دفتر خود می‎گذرانید، انتخاب میزی که کشوهای قفل شونده داشته باشد، حریم خصوصی و امنیت بیشتری را برایتان فراهم خواهد کرد.
اگر بیشتر وقت شما صرف کاغذبازی های معمول می‌گردد، میزهای شناور یا U و L شکل فضای خوبی را در اختیارتان قرار خواهند داد.
اگر برای مدیریت شغل خود با دو کامپیوتر یا یک پرینتر کار می‎کنید، با قراردادن پرینتر خود بر روی یک قفسه، فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت.
اگر قرارهای کاری شما در دفترتان برگزار می‎شود، میزهای L و U شکل می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.
پیش از خرید میز اداری فضایی که در اختیار دارید را اندازه بگیرید. فاصله میز تا دیوار پشت شما باید 100 تا 120 سانتی متر باشد تا فضای کافی برای حرکت در اختیار داشته باشید. 90 سانتی فاصله از دربها برای باز و بسته شدن آنها و 90 سانتی متر دیگر از سمت دیگری از میز تا دیوار برای رفت‌و‌آمد راحت لازم است. اگر در کنار خود صندلی مهمان دارید، 90 سانتی متر فضا برای آن نیز در نظر بگیرید.
اگر فضای کمی در اختیار دارید، یک میز کامپیوتر معمول با کشوها و قفسه‌های اضافی می‎تواند نیازهای شما را برطرف کند. هم‌چنین، میزهای L شکل و میزهای مخصوص گوشه نیز می‎توانند پاسخ نیاز شما باشند.
در نظر داشته باشید که پنجره‌ها و دربها برای باز شدن مشکلی نداشته باشند، هم‌چنین وجود پنجره در مقابل چشمان شما هرچند ایده‌ای زیبا به نظر می‌آید اما می‎تواند دلیل حواس‎پرتی شما شود. به علاوه نور مستقیم به چشمان می‎تواند آزاردهنده باشد.
میز شما باید ظاهر و زیبایی که شما می‌خواهید را داشته باشد. آیا محیط دفتر کار شما امروزی، مدرن یا سنتی است؟ آیا طرح چوب یا لمینیت‌های امروزی را ترجیح می‌دهید؟

نکات مهم دیگر در خرید میز اداری

صندلی اداری. بودجه خود را طوری مدیریت کنید که به همراه خرید میز اداری، صندلی اداری نیز تهیه کنید. به دنبال صندلی‌ای باشید که راحتی کامل را هنگام نشستن فراهم کند تا کمترین فشار به مفاصل وارد شود، خستگی را کاهش دهد، گردش خون را بهبود ببخشد و احتمال مشکلاتی مانند کمردرد را کاهش دهد.
ست مبلمان ادرای میز را بررسی کنید. بسیاری از میزهای اداری، خود بخشی از یک سری مبلمان اداری هستند. می‌توانید با بررسی مدل‌های دیگر در آن سری، صندلی‌ها، قفسه‌ها و کتابخانه های هماهنگ با میز اداری خود تهیه کنید.
دوام و ماندگاری: به متریال و جنس چوب بکار رفته و پوشش میز دقت کنید. پوشش لمینیتی دوام و ماندگاری زیادی و طرح‎های متنوعی نیز دارد. سطوح چوبی نیز ماندگاری بالایی دارند و ظاهری زیبا به دفتر کار شما می‌بخشند.
پیش از خرید هر میز اداری این سوالات را از خود بپرسید
قبل از خرید سوالات زیر را از خود بپرسید:
- آیا این میز نیازهای کاری و شخصی مرا برطرف می‎کند؟
- آیا این میز به راحتی در دفتر کار من جا می‎شود و فضایی که در اختیار دارم برای آن کافی است؟
- چه مقدار بودجه برای خرید میز دارم و چه انتخاب‎هایی می‎توانم داشته باشم؟
- آیا بودجه‌ای برای خرید صندلی اداری در نظر گرفته‎ام؟
- آیا این میز ظاهر دلخواه من را دارد و با دیگر مبلمان اداری هماهنگ است؟
امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.
واحد تحقیق و توسعه لیدوماحساب کاربری
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
×

پشتیبانی آنلاین لیدوما 

× لطفا تماس بگیرید 09198349276