فروش عمده

جشنواره بهاری لیدوما
تا 30% تخفیف تا عید سعید غدیر خم همراه با ارسال رایگان

جشنواره بهاری لیدوما

تا 30% تخفیف تا عید سعید غدیر خم همراه با ارسال رایگان

عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری + 11 عامل مهم

عامل تاثیر گذار بر قیمت صندلی اداری

صندلی اداری یکی از اجزای مبلمان اداری است که در تمام اداره‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی استفاده می‌شود. در هنگام خرید صندلی اداری باید به محیط اداری موردنظر، عملکرد و کارایی صندلی اداری توجه کنید و مدل مناسبی از صندلی را انتخاب نمایید و بخرید. ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف صندلی اداری باعث شده است، قیمت متفاوتی داشته باشد. به طور معمول صندلی که متریال باکیفیت، اتصالات مقاوم و ویژگی‌های ارگونومیک داشته باشد به حتم قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود در هنگام خرید صندلی فقط به ظاهر آن توجه نشود و قابلیت‌های صندلی هم در نظر گرفته شود‌. برخی از این قابلیت‌ها به طور مستقیم روی سلامتی کارمندان نقش مهمی دارند و می‌توانند به تامین آسایش آن‌ها در محیط اداری کمک کنند. در این مقاله ما به بررسی عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری پرداخته‌ایم.

فهرست مطالب

 

۱۱ عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری

در این قسمت از مقاله ۱۱ عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری را برای شما عزیزان بررسی کرده‌ایم.

1-جنس مواد اولیه صندلی اداری

قیمت صندلی اداری با توجه به مواد و متریالی که در ساخت آن استفاده شده است، متفاوت خواهد بود. هر چه در ساخت صندلی‌های اداری از مواد باکیفیت‌تری استفاده شود، قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند. به طور مثال صندلی‌های چرمی قیمت بیشتری نسبت به صندلی‌های با جنس پارچه دارند. به طور کلی متریال باکیفیت تضمین‌کننده کیفیت بالای صندلی است.

2-ابعاد و اندازه صندلی اداری

یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری، ابعاد و اندازه است. در واقع صندلی اداری که ابعاد بزرگ‌تری داشته باشد و ظاهر آن هم شیک‌تر باشد قیمت بیشتری نسبت به صندلی‌های کوچک دارد؛ چون متریال بیشتری در ساخت آن‌ها استفاده شده است. به همین دلیل در یک مجموعه اداری صندلی مدیریت از گران‌‌ترین صندلی‌های اداری محسوب می‌شود. در هنگام خرید صندلی اداری علاوه بر ابعاد و اندازه صندلی باید به نکات دیگری هم توجه کنید. از نکات خرید صندلی اداری می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • ارگونومی

در هنگام خرید صندلی به ویژگی ارگونومی آن توجه کنید. صندلی باید از بدن حمایت مناسبی را انجام دهد و وضعیت مناسبی را برای بدن ایجاد کند و مانع از ایجاد فشار بر روی بدن شود. برای این منظور باید قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی، تنظیم شیب پشتی و تکیه‌گاه صندلی را داشته باشد.‌

  • توجه به مواد داخلی صندلی و روکش آن

جنس و روکش صندلی روی دوام و راحتی صندلی تاثیر مستقیمی دارد. برای جلوگیری از تجمع بیش از حد گرما و تقویت گردش هوا پارچه‌های قابل تنفس مانند مش برای تولید صندلی باید مورد استفاده قرار بگیرد.

  • ظرفیت وزنی

ظرفیت وزنی صندلی باید به صورتی باشد که بتواند وزن کاربر را تحمل کند.

  • توجه به ظاهر صندلی اداری

علاوه بر اینکه عملکرد صندلی بسیار مهم است به شکل ظاهری آن هم باید توجه شود و باید مدلی از صندلی را انتخاب کنید که سبک زیبایی داشته باشد.

  • شهرت و گارانتی

قبل از خرید صندلی در مورد شهرت و اعتبار برندهای مختلف صندلی‌های اداری تحقیق کنید و از برندی صندلی را بخرید که برای محصولات خود گارانتی در نظر گرفته باشد.

  • محدوده قیمت

قبل از خرید صندلی اداری باید به قیمت آن توجه نمایید و بودجه‌ای را برای خرید صندلی تعیین کنید تا بتوانید صندلی باکیفیت و با قیمت مناسبی را بخرید و بیش از حد بودجه خود را خرج نکنید.

  • توجه به نظرات مشتریان و گارانتی

قبل از خرید صندلی اداری باید به نظرات مشتریان در مورد برندهای مختلف توجه کنید و از برندی خرید خود را انجام دهید که برای محصول گارانتی مشخص کرده باشد.

3-خلاقیت در طراحی صندلی اداری

یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری، خلاقیت و نوآوری است‌. هر چه خلاقیت و نوآوری بیشتری در طراحی و ساخت صندلی اداری استفاده شود، قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند. چنین مدل‌هایی از این صندلی‌ها می‌توانند به بهبود دکوراسیون کمک فراوانی کنند. برندهای مشهور و پرآوازه در تولید صندلی‌های اداری از خلاقیت و نوآوری‌های ویژه‌ای استفاده می‌کنند.

4-بهره‌مندی از خواص ارگونومیک صندلی اداری

یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری بهره‌مندی از استانداردهای ارگونومیک صندلی اداری است که برای بیشتر کاربران رفاه و آسایش را تامین می‌کند. استفاده از صندلی‌های استاندارد باعث افزایش راندمان کاری می‌شود و اثرات ناشی از نشستن‌های طولانی‌مدت را از بین می‌برد. استاندارد‌های ارگونومیک صندلی باعث می‌شوند با نشستن طولانی‌مدت روی صندلی در ناحیه کمر و گردن احساس دردی ایجاد نشود.

5-دارا بودن انعطاف‌پذیری در صندلی اداری

یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری، انعطاف‌پذیری آن است. این ویژگی باعث می‌شود که از صندلی اداری بتوان در بخش‌های مختلفی استفاده کرد و نیازی به خرید چند دست مبلمان اداری نباشد که این موجب کاهش هزینه‌های خرید مبلمان اداری می‌شود. صندلی‌های انعطاف‌پذیر برای شرکت‌های کوچک مناسب هستند؛ چون باعث می‌شود از فضا بتوان استفاده‌ای بهینه کرد.

6-سبک طراحی و ساخت صندلی اداری

یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری سبک طراحی و ساخت صندلی اداری است. در واقع صندلی‌های اداری که سبک طراحی و ساخت خاصی داشته باشند از قیمت بیشتری برخوردار هستند. یک صندلی اداری استاندارد باید از استانداردهای ارگونومیک برخوردار باشد و صندلی که چنین استانداردی داشته باشد قیمت آن هم بیشتر است.

صندلی‌های اداری در دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی و تولید می‌شوند. صندلی‌های کلاسیک و صندلی‌های مدرن به ترتیب برای دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی و چیدمان مینیمال مورد استفاده قرار می‌گیرند. صندلی‌های کلاسیک چرم نسبت به صندلی‌های مدرن با فرم‌های آزاد قیمت بیشتری دارند.

7-کیفیت بدنه و یراق آلات صندلی اداری

از دیگر عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری، کیفیت بدنه و یراق‌آلات صندلی است‌. با افزایش قیمت بدنه و یراق آلات صندلی اداری، قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند. خرابی یراق‌آلات و اتصالات باعث می‌شود، صندلی از رده مصرف خارج شود.

8-گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری گارانتی و خدمات پس از فروش است. خرید از برندهای معروف و معتبر نه تنها باعث می‌شود شما از کیفیت محصول اطمینان داشته باشید؛ بلکه می‌توانید از خدماتی مانند گارانتی و خدمات پس از فروش هم بهره‌مند شوید.‌

9-روش تولید صندلی اداری

روش تولید و نوع ماشین‌آلاتی که در تولید صندلی اداری استفاده می‌شود یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری است. به طور مثال در هنگام تولید صندلی اداری طبی و صندلی اداری معمولی برای رنگ کردن قطعات فلزی از رنگ کوره‌ای و آبکاری استفاده می‌شود که قطعات آبکاری قیمت و کیفیت بیشتری نسبت به قطعات رنگ‌کاری دارند.‌

10-برند تولیدی صندلی اداری

برند تولید صندلی اداری یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری است و هر چه برند معتبرتر و مشهورتر باشد، کیفیت محصول تولیدی افزایش پیدا می‌کند که این می‌تواند باعث افزایش قیمت محصول شود.

11-نوع و جنس روکش صندلی

یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت صندلی اداری نوع و جنس روکش صندلی است. در واقع هر چه جنس و روکش صندلی باکیفیت‌تر باشد، قیمت آن بیشتر می‌شود. روکش صندلی اداری از جنس چرم، پارچه یا ترکیب چرم و پارچه است. کیفیت پارچه و چرمی که برای تولید روکش صندلی استفاده می‌شود باعث شده قیمت صندلی متفاوت باشد.
روکش چرم قیمت بیشتری نسبت به روکش پارچه‌ای دارد و شما می‌توانید با توجه به بودجه خود جنس روکش صندلی چرمی، پارچه‌ایی و ترکیبی چرمی و پارچه‌ایی را انتخاب کنید و بخرید.

بهترین تولیدی صندلی اداری

در محیط‌های اداری کارمندان در زمان طولانی روی صندلی می‌نشینند. به همین دلیل برای آسایش، راحتی و افزایش بهره‌وری آن‌ها باید صندلی از بین برندهای معتبر انتخاب و خریداری شود. بهترین تولیدکننده صندلی اداری برای اینکه محصول باکیفیت بالایی را تولید کند از مواد و متریال باکیفیتی برای ساخت صندلی استفاده می‌کند تا عمر صندلی افزایش پیدا کند.

برای اینکه کارمندان دچار مشکلاتی مانند درد ستون فقرات و کمر نشوند باید صندلی را بخرند که طراحی مناسب و ارگونومیکی داشته باشد. بهترین تولید‌کننده صندلی، استانداردهای ارگونومیک را در ساخت صندلی‌‌ها رعایت می‌کند و محصولات با استحکامی را تولید و روانه بازارها می‌کند. بهترین تولید‌کننده صندلی اداری باید به بازخورد مشتریان توجه کند و در تولید محصولات خود نظرات مشتریان را در نظر بگیرد و با کیفیت بالایی محصولات خود را تولید کند تا بتواند رضایت مشتریان را جلب کند.

جمع‌بندی

یکی از اجزای مبلمان اداری، صندلی اداری است. عوامل زیادی روی قیمت صندلی اداری تاثیر‌گذار هستند که از این عوامل می‌توان به جنس مواد اولیه، ابعاد و اندازه، ارگونومی، خلاقیت و نوآوری در طراحی و ساخت صندلی اداری، انعطاف‌پذیری، سبک طراحی، روش تولید، کیفیت بدنه و یراق‌آلات، نوع و جنس روکش صندلی و برند تولید اشاره کرد.

بهترین تولید‌کننده صندلی اداری باید از متریال و مواد باکیفیتی برای ساخت صندلی اداری استفاده کند. بهترین برند تولید‌کننده صندلی باید استانداردهای ارگونومیک را در ساخت صندلی رعایت کرده باشد. بهترین تولید‌کننده صندلی اداری باید محصولات با استحکامی را تولید کند و بتواند مشتریان را راضی نگاه دارد.

                                                              واحد تحقیق و توسعه: فروشگاه لیدوما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *